Reklama
Reklama

Schłodzisz napój bez lodu w 2 minuty. Idealne rozwiązanie na afrykańskie upały

Gdy nadchodzą upały, każdy z nas szuka chłodnych pomieszczeń oraz płynów. Najczęściej wybieranym ochładzaczem do napojów jest lód. Jednak co zrobić, gdy nie ma go pod ręką lub po prostu nie chcemy go używać? Poznaj trik na szybkie schłodzenie napoju bez konieczności dodawania kostek lodu.

Najlepszym sposobem na schłodzenie napoju jest umieszczenie go na 24 godziny w lodówce. Jednak czasem jest to niemożliwe. Wtedy wystarczy wykorzystać jeden z naszych trików.

Trik nr 1 — jeśli nie masz lodu, ale masz zamrażarkę

Zamrażarka to świetne miejsce na schłodzenie napoju, jednak w standardowych warunkach konieczne będzie odczekanie chwili, by napój uzyskał odpowiednią temperaturę. Co zrobić, jeśli chcemy go wypić w ciągu kilkunastu minut? Potrzebny będzie tylko... ręcznik papierowy. Zmocz go lekko, by się nie urywał i dokładnie owiń nim butelkę z napojem. Włóż do zamrażarki na 10, maksymalnie 15 minut. Po tym czasie możesz cieszyć się chłodnym orzeźwieniem w upalny dzień.

Trik nr 2 — jeśli masz lód, ale nie chcesz rozcieńczać napoju

Najbardziej efektowny trik z zestawienia. Potrzebujesz do niego lodu, ale nie umieścisz go w szklance, tylko w misce. Dolej do niej podobną ilość wody i wsyp szczyptę soli kuchennej. Pamiętaj, by miska była na tyle duża, żeby zmieściła się w niej jeszcze butelka lub puszka napoju. Po włożeniu odczekaj... dwie minuty. W tym czasie temperatura napoju powinna spaść z 23 do 5 stopni Celsjusza. Magia!

Trik nr 3 — jeśli jesteś poza domem

Gdy znajdujesz się poza domem, najczęściej nie masz dostępu do zamrażarki czy lodu. Jednak jeśli chcesz schłodzić swój napój to nic straconego. Wykorzystaj żołnierską metodę na skarpetkę. Skarpetkę zmocz, włóż do niej butelkę lub puszkę z napojem i powieś w przewiewnym miejscu. Po kilkunastu minutach będziesz mógł się napić chłodnego soku lub oranżady.

Zobacz też:

To warto jeść w czasie menopauzy. Dieta, która poprawia samopoczucie i dodaje energii

Tak puszystego ciasta drożdżowego jeszcze nie jadłeś. Zrobisz je z owocami z kompotu

Ta sałatka jest smaczna i sycąca. Robię ją kilka razy w tygodniu, a rodzinie się nie nudzi

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki