Reklama
Reklama

Przeciwbólowa nalewka z liści laurowych. Sprawdź przepis

Nalewka z liści laurowych to niesamowicie prosty w przygotowaniu specyfik. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych domowych trunków, nie musi ona być tak długo przechowywana przed spożyciem. Sprawdź, jak przygotować nalewkę z liści laurowych w domu i poznaj jej właściwości.

Składniki na nalewkę z liści laurowych

Do nalewki z liści laurowych są potrzebne jedynie dwa składniki, czyli liście laurowe i alkohol. Do tego przepisu najlepiej przygotować:

  • 50 g liści laurowych
  • 500 ml spirytusu nalewkowego 60%

Dodatkowo przyda się słoik o pojemności 750 ml lub litr ze szczelną zakrętką. Przed przystąpieniem do przygotowania nalewki najlepiej wyparzyć słoik oraz sprawdzić, czy na pewno wieczko nie ma żadnych wad, które uniemożliwią szczelne zamknięcie słoika.

Nalewka z liści laurowych — sposób przygotowania

Przygotowanie nalewki z liści laurowych jest naprawdę proste. Wystarczy je pokroić na małe kawałki, a następnie umieścić we wcześniej przygotowanym naczyniu. Całość zalewamy alkoholem i zakręcamy słoik. Tak przygotowaną nalewkę stawiamy w ciepłym miejscu — najlepiej w temperaturze pokojowej z przynajmniej średnią ekspozycją na słońce na minimum 10 dni.

Po upływie tego czasu nalewkę z liści laurowych filtrujemy przez gazę, a następnie przelewamy do docelowej butelki. Jeśli chodzi o stosowanie tego napoju, to istnieją dwie możliwości — zewnętrznie oraz wewnętrznie. W pierwszym przypadku stosujemy ją jako olejek do masażu. Gdy chcemy pić nalewkę z liści laurowych, najlepiej jest rozpuścić około 10 jej kropel w wodzie i spożywać maksymalnie trzy razy dziennie.

Dla kogo nalewka z liści laurowych to dobre rozwiązanie?

Nalewkę z liści laurowych powinny stosować przede wszystkim osoby cierpiące na reumatyzm, bóle mięśni, stawów czy ścięgien. Ma on działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Dodatkowo sprzyja obniżeniu poziomu cukru we krwi, przyśpieszeniu metabolizmu, a także usuwa nadmiar płynów z organizmu. Aromat nalewki z liści laurowych działa relaksująco oraz odprężająco, co pozwala oczyścić drogi oddechowe.

Jak każdy alkohol, również nalewka z liści laurowych, nie może być stosowana przez kobiety w ciąży, karmiące oraz dzieci.

Zobacz też:

​Kulki mocy lepsze niż Lewandowskiej. Zrobisz je w domu z kilku tanich składników

Koniecznie zrób na weekend. Ciasto zatopiony skarb zachwyci całą rodzinę

To danie zrobisz ze wczorajszych ziemniaków. Na Podhalu się nim zajadają

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gotowanie