Do kremowej zupy pieczarkowym dodaję ten nietypowy składnik. Tak podają ją w restauracjach
Zupa pieczarkowa zyskała wielu fanów ze względu na kremową konsystencję oraz wyjątkowy smak i aromat. W restauracjach wzbogacają ją o jeszcze jeden składnik, który podkręca to danie. Sprawdź prosty przepis na pieczarkową w nowej odsłonie i zaskocz swoją rodzinę.
Przygotowanie zupy pieczarkowej nie wymaga specjalnych umiejętności. W kilka chwil możemy mieć pyszny, syty i rozgrzewający obiad. Jeśli chcesz, żeby twoje danie smakowało jak z restauracji, to koniecznie dodaj do niego...ser pleśniowy. Przedstawiamy przepis na francuską wersję tej zupy.
Jak sama nazwa wskazuje - podstawą zupy pieczarkowej są oczywiście pieczarki. Nie możemy również zapomnieć o mięsie i warzywach. Wiele osób dodatkowo zagęszcza ją śmietaną, aby stała się kremowa.
W tym przepisie dodajemy także zioła prowansalskie i ser pleśniowy o intensywnym i charakterystycznym smaku. Możemy zastąpić go nieco delikatniejszym camembertem lub bri abo nawet połączyć te sery i stworzyć niesamowicie wykwintne danie.
Jakich składników potrzebujemy do zrobienia zupy pieczarkowej w wersji francuskiej? Oto lista:
- 4 średnie ziemniaki;
- 4 ząbki czosnku;
- 500 g pieczarek;
- 1 l bulionu grzybowego;
- 3 łyżki masła;
- 2 łyżki mąki;
- 200 ml śmietanki 30%;
- kilka plasterków sera pleśniowego;
- przyprawy: sól, pieprz, natka pietruszki, zioła prowansalskie.
Przygotowanie kremowej zupy pieczarkowej zaczynamy od obrania, umycia i pokrojenia w kostkę ziemniaków. Pieczarki również obieramy, kroimy, a także podsmażamy na maśle.
W kolejnym kroku wrzucamy ziemniaki i podsmażone grzyby do garnka z gorącym bulionem i całość gotujemy około 20 minut (ziemniaki muszą zmięknąć).
W czasie gotowania wywaru kroimy czosnek i podsmażamy go na patelni razem z mąką. Wszystko dokładnie mieszamy.
Zupę pieczarkową blendujemy na jednolitą masę i dodajemy do niej zasmażkę z czosnku oraz śmietankę. Całość ponownie gotujemy przez chwilę i doprawiamy wedle uznania.
Zupę przelewamy na talerze i dopiero w tym momencie dodajemy do niej posiekaną natkę pietruszki oraz ser pleśniowy, najlepiej starty na wiórki. Wspaniale smakuje z plasterkami podsmażonych pieczarek i grzankami, a w wersji mięsnej - z podsmażonym boczkiem.
Zobacz też:
Dodajesz to do barszczu? Będzie niesmaczny i niezdrowy
Na święta zrób pierogi z takim farszem. We Włoszech uważają, że przynosi bogactwo
Nie wyrzucaj buraków z zakwasu. Zrobisz z nich najlepszą sałatkę