Reklama
Reklama

​Ważne zmiany dla emerytów. Otrzymają pieniądze w innych terminach

Wielu emerytów przyzwyczaiło się, że od lat otrzymują świadczenia w konkretnym terminie. Na podstawie tej daty ustalają dalsze wydatki i projektują swoje budżety domowe. W styczniu jednak ten schemat zostanie zaburzony. Sprawdź, jak zmiany w terminach wypłacania świadczeń wpłyną na to, kiedy seniorzy dostaną emerytury.

O tych ulgach powinienem wiedzieć każdy emeryt, gdyż dzięki nim można w niektórych sytuacjach zapłacić nawet o połowę mniej. Dowiedz się, komu przysługują te bonifikaty.

Niektórzy seniorzy otrzymali styczniowe emerytury już w grudniu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury w ustalonych terminach. Jest to 1, 5, 6, 10, 15, 20 lub 25 dzień miesiąca. Ze względu na fakt, że 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, świadczenie zostanie wypłacone w najbliższy dzień roboczy przed tym terminem. W tym przypadku był to piątek 29 grudnia. Oznacza to, że każdy senior, który otrzymywał emeryturę 1. dnia miesiąca, powinien już ją mieć na swoim koncie bankowym, bądź dostarczoną przez listonosza.

Sprawdź również: Emeryci mogą dostać dodatkowe 300 zł. Komu przysługują pieniądze?

Kolejne dwie zmiany wypłat styczniowych emerytur

Zgodnie z powyższym schematem w styczniu 2024 roku będą jeszcze dwa terminy wypłat świadczeń przypadające na dzień wolny od pracy. Jest to 6. dzień miesiąca, który w styczniu łączy święta (Trzech Króli) oraz sobotę. W tym przypadku świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze w sobotę 5 stycznia. Drugim jest 20. dzień miesiąca, który w pierwszym miesiącu 2024 roku przypada na sobotę. Emeryci, którzy otrzymują środki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w tym terminie, dostaną je w piątek 19 stycznia.

Zobacz też:

​Praca za 8 tys. "na rękę", trzy posiłki dziennie... chętnych nie ma

​Najdroższe warzywo świata w Polsce jest chwastem. Francuzi płacą za nie ponad 4000 zł

Darmowa komunikacja dla seniorów. Wystarczy spełnić jeden warunek

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | świadczenia