Reklama
Reklama

​Ostatni dzwonek, by dostać 5 tys. zł na dom jednorodzinny. Za miesiąc koniec zbierania wniosków

Nabór do realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu Moja Woda potrwa już tylko do końca czerwca 2024 roku. Osoby, które będą mogły skorzystać z dofinansowania, dostaną nawet 5 tysięcy złotych. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić i do kiedy złożyć wniosek, by otrzymać środki.

Kto może otrzymać środki z programu Moja Woda w 2024 roku?

Dofinansowanie z programu Moja Woda mogą otrzymać osoby, które przeprowadzą przedsięwzięcia "prowadzące do zatrzymywania wody opadowej w obrębie nieruchomości". Jego celem jest ochrona zasobów wody poprzez wykorzystywanie wody roztopowej i opadowej na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych. Środki w ramach programu można również na rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury, która ma łagodzić negatywne skutki urbanizacji. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, zarówno właściciele, jak i współwłaściciele nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny.

Sprawdź również: Nie przegap tej promocji w Rossmannie. Nawet 50 proc. zniżki na zakupy

Do kiedy należy złożyć wniosek i gdzie to zrobić?

Okres kwalifikowalności wniosków w ramach programu Moja Woda kończy się 30 czerwca 2024 roku. Nabory prowadzą Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w trybie ciągłym. Należy jednak pamiętać, że oprócz powyższego terminu, możliwe jest również wyczerpanie funduszy w programie, właśnie z tego względu chętni nie powinni czekać ze złożeniem wniosku do ostatnich dni. Pamiętajmy również, że w 2024 roku ostatni dzień czerwca wypada w niedzielę, więc złożyć wniosek trzeba odpowiednio wcześniej.

Sprawdź również: Masz działkę ROD? Będą spore dofinansowania

Moja Woda 2024 — na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Objętych dofinansowaniem może być do 80 proc. kosztów kwalifikowanych instalacji, jednak kwota wsparcia nie może przekroczyć 5 tys. zł. Dotację można przeznaczyć na budowę, montaż, uruchomienie czy zakup:

  • elementów do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody,
  • instalacji rozsączającej, zbiornika retencyjnego (nadziemnego, podziemnego, otwartego lub zamkniętego), szczelnego lub infiltracyjnego,
  • przewodów odprowadzających wody opadowe zebrane z rynien bądź wpustów do zbiornika (nadziemnego; podziemnego, otwartego lub zamkniętego), szczelnego lub infiltracyjnego.

Głównym celem powyższych instalacji musi być oczywiście zagospodarowanie opadowych lub roztopowych na terenie nieruchomości objętej dotacją.

Zobacz też:

​Jeden dokument i wyższa emerytura od następnego miesiąca. Kto może skorzystać?

​Koniec z płaceniem gotówką. Już niedługo będą obowiązywały niskie limity

​Mechanicy są zgodni. Kupno jednego z tych aut doprowadzi cię do bankructwa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | świadczenia