Reklama
Reklama

​Najwyższa emerytura w Polsce niczym zarobki dobrego menadżera. Kluczem jest brak zwolnień chorobowych

Większość osób w Polsce debatuje nad wysokością emerytury minimalnej oraz kwestią powszechnego wieku emerytalnego. Nad Wisłą mieszka jednak wiele osób, których obie sprawy praktycznie w ogóle nie dotyczą, a na ich konto co miesiąc wpływają ogromne sumy. Poznaj kwoty najwyższych emerytury wypłacanych w Polsce.

Rekordzista z Zabrza. Ma emeryturę ponad dwa razy wyższą, niż zarobki prezydenta Polski

Aktualnym rekordzistą Polski w wysokości otrzymywanej emerytury jest senior z Zabrza. Zabrzański oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wypłaca temu seniorowi emeryturę w wysokości 43 412 zł miesięcznie. Jest to kwota dwa i pół raza większa od zarobków prezydenta RP. Z kolei jeśli spojrzymy na porównanie najwyższej emerytury w Polsce do kwoty minimalnego świadczenia, wypłacanego do 1 marca 2024 roku, różnica jest prawie... 27-krotna. Jednak mieszkaniec Zabrza musiał solidnie zapracować na swoje świadczenie. Senior pracował przez 62 lata, 5 miesięcy i 18 dni bez choćby jednego dnia na zwolnieniu chorobowym. Mężczyzna zaczął pobierać emeryturę dopiero w wieku 86 lat.

Sprawdź również: Ważna informacja dla seniorów. ZUS zmienia terminy wypłat emerytur w marcu

Najbogatsza emerytka w Polsce. Dostaje co miesiąc więcej, niż zarabia przeciętny chirurg

Z kolei najbogatsza emerytka w Polsce mieszka w Bydgoszczy. Najwyższe świadczenie wśród kobiet wynosi 33 354 zł. Kobieta rozpoczęła swoją karierę zawodową w wieku 20 lat, a na emeryturę przeszła dopiero po ukończeniu 81. roku życia. Przez 60 lat pracy zawodowej zgromadziła na swoim koncie emerytalnym wystarczające środki, by otrzymać świadczenie wyższe niż przeciętne zarobki polskiego chirurga-ortopedy. Kwota najwyższej emerytury w Polsce wśród kobiet jest z kolei prawie 21 razy wyższa, niż minimalna emerytura wypłacana od 1 marca 2024 roku.

Zobacz też:

Tyle dziś zapłacimy za truskawki. Ekspert wyjaśnia, czy ceny w końcu spadną

​Ostatni dzwonek, by dostać 5 tys. zł na dom jednorodzinny. Za miesiąc koniec zbierania wniosków

​Nawet trzykrotny wzrost opłat za czynsz. Kto będzie musiał płacić więcej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: emerytura | pieniądze | ZUS | seniorzy