Reklama
Reklama

​Ważna informacja dla seniorów. ZUS zmienia terminy wypłat emerytur dla niektórych osób w marcu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to największy płatnik świadczeń emerytalnych w Polsce. Przelewy lub środki z ZUS-u otrzymuje ponad 75 proc. polskich seniorów. Choć daty wypłat są z góry ustalone, to jednak w każdym miesiącu mogą, w mniejszym lub większym stopniu, ulegać zmianom. Sprawdź, kiedy dostaniesz emeryturę w marcu.

W jakich dniach Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury?

Ponad 75 proc. emerytów, czyli prawie 8 milionów Polaków pobiera świadczenia emerytalne i rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po złożeniu wniosku o emeryturę, wraz z decyzją o przyznaniu świadczenia, otrzymują oni informacje o dniu wypłaty środków. Zarówno Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jak i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wypłacają emerytury w 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dniu miesiąca. Jednak w marcu niektórzy świadczeniobiorcy dostaną przelewy lub przekazy pieniężne nie w terminie.

Sprawdź również: Potwierdzony termin i kwota trzynastki. Już wkrótce emeryci dostaną przelewy

Zmiany w wypłacaniu emerytur przez ZUS w marcu 2024 roku

Z perspektywy emerytów w marcu kluczowa będzie jedna data, a mianowicie 10 marca. Ten termin w tym roku wypada w niedzielę, czyli dzień wolny od pracy. Zgodnie z prawem, w takiej sytuacji, pieniądze muszą trafić do świadczeniobiorców wcześniej, a dokładniej w ostatni dzień roboczy przypadający przed tym terminem. Oznacza to, że w 2024 roku, emeryci otrzymujący świadczenie 10. dnia każdego miesiąca, dostaną przelewy bądź przekazy pieniężne w piątek 8 marca.

Zobacz też:

Tyle dziś zapłacimy za truskawki. Ekspert wyjaśnia, czy ceny w końcu spadną

​Ostatni dzwonek, by dostać 5 tys. zł na dom jednorodzinny. Za miesiąc koniec zbierania wniosków

​Nawet trzykrotny wzrost opłat za czynsz. Kto będzie musiał płacić więcej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: emerytura | pieniądze | ZUS | seniorzy