Reklama
Reklama

​Dofinansowanie serwisu sprzętu elektronicznego nie tylko dla seniorów. Dwa warunki do spełnienia

W ramach programu "Aktywny samorząd" osoby niepełnosprawne mogą uzyskać dofinansowanie zakupu sprzętu elektronicznego. Teraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił usługę, która pozwoli zmniejszyć koszty serwisu tego sprzętu. Sprawdź, kto może liczyć na dofinansowanie i w jakiej wysokości.

Kto może otrzymać dofinansowanie serwisu sprzętu elektronicznego?

Zgodnie z umieszczonymi na stronie gov.pl wytycznymi, z dofinansowania serwisu sprzętu elektronicznego mogą skorzystać osoby, które spełnią jednocześnie dwa warunki. Pierwszym z nich jest skorzystanie z dofinansowania w ramach Obszaru B "Aktywnego samorządu" (pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania). Z kolei drugi warunek to posiadanie znacznego stopnia niepełnosprawności lub orzeczenia o niepełnosprawności.

Sprawdź również: Ci seniorzy są zwolnieni z opłat za śmieci. Sprawdź, czy do nich należysz

Do wniosku o dofinansowanie należy przede wszystkim dołączyć orzeczenie o niepełnosprawności. Jeśli składamy podanie w imieniu dziecka, musimy dołączyć jego akt urodzenia, z kolei, jeśli dotyczy osoby przebywającej pod naszą opieką prawną — dokument potwierdzający opiekę prawną. Fakultatywnie można również przedstawić opinię eksperta w zakresie dopasowania wnioskowanej pomocy do aktualnych potrzeb wynikających z aktywności oraz dokument potwierdzający zatrudnienie w przypadku osób, które osiągnęły wiek emerytalny.

Sprawdź również: Tyle zapłacisz za pobyt w prywatnych sanatorium. Są wolne terminy na wakacje

Dofinansowanie serwisu sprzętu elektronicznego — wysokość

Maksymalna wysokość dofinansowania serwisu sprzętu elektronicznego to 1650 zł. Udział własny wnioskodawcy to co najmniej 10 proc. ceny brutto. Warto również pamiętać, że możliwe jest wnioskowanie o refundację kosztów poniesionych do 180 dni przed dniem złożenia wniosku. Pamiętajmy jednak, że ostateczną decyzję o wysokości dofinansowania podejmuje realizator na podstawie oceny wniosku, więc niezwykle istotne jest odpowiednie uzasadnienie potrzeby zakupu we wniosku. Dofinansowanie serwisu sprzętu elektronicznego może być również udzielane po zakończeniu jego okresu gwarancji. Termin zakończenia przyjmowania wniosków to 31 sierpnia 2024 roku.

Zobacz też:

Tyle kosztuje wyrobienie paszportu. Seniorzy mogą liczyć na sporą zniżkę

​W tym mieście mieszkańcy zapłacą podwójną opłatę za śmieci. Kary możliwe też w innych częściach Polski

Koniec z przepłacaniem za sanatorium. Z tym dokumentem możesz liczyć na zniżki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | świadczenia | zasiłek | seniorzy