Reklama
Reklama

​Znasz prawidłowy wynik? Jeśli tak, należysz do mniejszości

Ta zagadka matematyczna z sześcioma siódemkami powinna być banalna do rozwiązania dla większości użytkowników internetu. Jak widać, mimo że stała się viralem już ładnych parę lat temu, nadal znajduje się wielu internautów, którzy podają błędną odpowiedź. Sprawdź, czy tobie się uda poprawnie rozwiązać zagadkę matematyczną dla czwartej klasy.

Każdy 10-latek rozwiąże tę zagadkę bez problemu. A ty dasz radę?

Czwarta klasa szkoły podstawowej, czyli okres, w którym dzieci mają najczęściej od 9 do 10 lat, to właśnie ten czas, gdy rozwiązują tego typu zagadki matematyczne. Dla nich nie powinno to stanowić żadnego problemu, czego nie można powiedzieć o dorosłych... Największą bolączką w przypadku tego typu zagadek jest brak znajomości kolejności działań matematycznych, choć to także wiedza elementarna. Musimy więc pamiętać, że zaczynamy od działań w nawiasach, następnie wykonujemy pierwiastkowanie lub potęgowanie, w dalszej kolejności dzielenie lub mnożenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Gdy mamy dwa równoważne działania, wykonujemy je od lewej do prawej (oprócz mnożenia oraz dodawania, które są działaniami przemiennymi).

Sprawdź również: Niby proste, a jednak. Większość osób podaje zły wynik

Zaczynamy liczyć zagadkę matematyczną dla czwartej klasy

Zgodnie z kolejnością działań, patrząc od lewej strony, musimy wykonać mnożenie oraz dzielenie. Siedem podzielić przez siedem równa się jeden, a siedem razy siedem równa się czterdzieści dziewięć. W tym momencie działanie wygląda następująco: 7 + 1 + 49 - 7. Siedem dodać jeden równa się osiem, osiem dodać czterdzieści dziewięć równa się pięćdziesiąt siedem, a pięćdziesiąt siedem odjąć siedem równa się pięćdziesiąt. Oznacza to, że jedynym prawidłowym wynikiem w przypadku tej zagadki matematycznej dla czwartej klasy szkoły podstawowej jest 50. Udało ci się poprawnie obliczyć?

Zobacz też:

​Arcytrudny test na spostrzegawczość. Masz 5 sekund na odpowiedź

Już niedługo coroczny pokaz Perseidów. W tych miejscach w Polsce widok będzie najlepszy

​Tylko 1 na 20 osób zdaje ten test na spostrzegawczość. Dasz radę w 15 sekund?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka