Niby proste, a jednak. Większość osób podaje zły wynik
Zagadki matematyczne, łamigłówki, krzyżówki czy rebusy pomagają ćwiczyć mózg i pobudzają go do pracy. Warto więc je rozwiązywać, aby utrzymać swój umysł w dobrej kondycji przez długie lata. Okazuje się, że nawet z pozoru proste równanie może wywołać spory wśród osób je rozwiązujących, które podają odmienne wyniki. Czy wynik przedstawionej zagadki to 7 czy może 1? Sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się, ile pamiętasz z lekcji matematyki.
Hitem YouTube stała się zagadka matematyczna, która pewnie dla uczących się przedmiotów ścisłych nastolatków nie będzie wcale trudna. Im więcej czasu upływa od lekcji matematyki, tym mniej jednak z nich pamiętamy. Internauci spierają się o wynik prostego z pozoru równania, dzieląc się na grupy, które wskazują 7 lub 1 jako prawidłową odpowiedź. Jaki wynik jest poprawny i dlaczego?
Zagadka matematyczna, która podzieliła internautów, wydaje się bardzo prosta. Równanie wygląda następująco:
6 - 1 x 0 + 2 : 2 = ?
Według niektórych poprawny wynik tego równania to 7. Inni jednak stwierdzają, że to na pewno 1. Jeśli ktoś chce iść na skróty i sprawdzić wynik na kalkulatorze, wpisując kolejne cyfry i działania, rzeczywiście uzyska cyfrę 1. Czy to jednak właściwy wynik? Wiele osób w to wątpi.
Czytaj też: To najstarsze zwierzę na świecie. Żyje w Morzu Bałtyckim i ma 700 milionów lat
Uzyskanie poprawnego wyniku tej zagadki matematycznej jest bardzo proste. Wystarczy jedynie pamiętać, że mnożenie i dzielenie to działania, które wykonujemy przed dodawaniem i odejmowaniem. Właśnie dlatego poprawne rozwiązanie tego równania to 7, a nie 1.
6 - 1 x 0 + 2 :2 = ?
6 - 0 + 1 = ?
6 + 1 = 7
Zagadki nie można poprawnie rozwiązać inaczej — wszelkie odpowiedzi będą bowiem błędne. Istnieją zasady matematyczne, których należy przestrzegać.
Zobacz też:
Zagadka z podstawówki. A jednak dorośli mają problem z jej rozwiązaniem
Wydaje się proste, ale sprawia wiele kłopotów. Rozwiążesz poprawnie?
Tylko geniusze rozwiążą to działanie bez kalkulatora. Dasz radę w 15 sekund?