Reklama
Reklama

Niby proste, a jednak. Większość osób podaje zły wynik

Zagadki matematyczne, łamigłówki, krzyżówki czy rebusy pomagają ćwiczyć mózg i pobudzają go do pracy. Warto więc je rozwiązywać, aby utrzymać swój umysł w dobrej kondycji przez długie lata. Okazuje się, że nawet z pozoru proste równanie może wywołać spory wśród osób je rozwiązujących, które podają odmienne wyniki. Czy wynik przedstawionej zagadki to 7 czy może 1? Sprawdź swoją wiedzę i dowiedz się, ile pamiętasz z lekcji matematyki.

Hitem YouTube stała się zagadka matematyczna, która pewnie dla uczących się przedmiotów ścisłych nastolatków nie będzie wcale trudna. Im więcej czasu upływa od lekcji matematyki, tym mniej jednak z nich pamiętamy. Internauci spierają się o wynik prostego z pozoru równania, dzieląc się na grupy, które wskazują 7 lub 1 jako prawidłową odpowiedź. Jaki wynik jest poprawny i dlaczego?

Zagadka matematyczna dzieli internautów. Podaj właściwy wynik

Zagadka matematyczna, która podzieliła internautów, wydaje się bardzo prosta. Równanie wygląda następująco:

6 - 1 x 0 + 2 : 2 = ?

Według niektórych poprawny wynik tego równania to 7. Inni jednak stwierdzają, że to na pewno 1. Jeśli ktoś chce iść na skróty i sprawdzić wynik na kalkulatorze, wpisując kolejne cyfry i działania, rzeczywiście uzyska cyfrę 1. Czy to jednak właściwy wynik? Wiele osób w to wątpi. 

Czytaj też: To najstarsze zwierzę na świecie. Żyje w Morzu Bałtyckim i ma 700 milionów lat 

Proste równanie, trudne rozwiązanie. Jaki wynik jest poprawny?

Uzyskanie poprawnego wyniku tej zagadki matematycznej jest bardzo proste. Wystarczy jedynie pamiętać, że mnożenie i dzielenie to działania, które wykonujemy przed dodawaniem i odejmowaniem. Właśnie dlatego poprawne rozwiązanie tego równania to 7, a nie 1.

6 - 1 x 0 + 2 :2 = ?

6 - 0 + 1 = ?

6 + 1 = 7

Zagadki nie można poprawnie rozwiązać inaczej — wszelkie odpowiedzi będą bowiem błędne. Istnieją zasady matematyczne, których należy przestrzegać.

Zobacz też:

​Podasz poprawny wynik w mniej niż 10 sekund? To potrafią tylko najlepsi matematycy

Czy trzeba wyciągać wtyczki z gniazdek w czasie burzy? Wiele osób wierzy w fałszywą wersję

Możesz przesunąć tylko jedną cyfrę, żeby równanie się zgadzało. Prawie wszyscy robią to źle

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka | matematyka