Zagadka dla osób z ilorazem inteligencji powyżej 130. Jesteś w tej grupie?
Testy inteligencji nie polegają na obliczaniu wyników działań matematycznych, a na rozpoznawaniu relacji lub zasad pomiędzy wzorami. Właśnie dlatego na wszelkie tego rodzaju zagadki należy patrzeć nieszablonowo. Sprawdź, czy dasz radę rozwiązać tę zagadkę dla osób z ilorazem inteligencji powyżej 130.
Rozwiązując różnego rodzaju testy, które mają sprawdzić naszą inteligencję, musimy zapomnieć o utartych schematach. W tym przypadku bardzo często okazuje się, że dwa plus dwa nie równa się cztery. Tak jak w przypadku tej zagadki, gdyż żadne z tych działań (2 + 3 = 10, 7 + 2 = 63, 6 + 5 = 66, 8 + 4 = 96) nie jest prawidłowe. Należy jednak pamiętać, że "+" jest tylko znakiem graficznym, który ma takie znaczenie, jakie mu przypiszemy. Najczęściej jest to dodawanie, jednak nawet w matematyce występuje w różnych znaczeniach. Pierwszym krokiem do rozwiązania tej zagadki jest odrzucenie obliczeń, a przyjęcie założeń.
Sprawdź również: To działanie podzieliło internet. Niewiele osób da radę podać wynik z pamięci
Wprawne oko od razu zauważy pewną prawidłowość dotyczącą tych działań, a dla innych potrzebna będzie chwila zastanowienia. W prosty sposób można to opisać jako a (a + b), czyli iloraz sumy i pierwszego jej składnika. W pierwszym przypadku mamy 2 + 3, czyli 2 (2 + 3) = 2 * 5 = 10. Tak samo możemy postąpić w kolejnych działaniach, by sprawdzić ich poprawność:
7 (7 + 2) = 7 * 9 = 63
6 (6 + 5) = 6 * 11 = 66
8 (8 + 4) = 8 * 12 = 96
Podążając za tym wzorem w przypadku sumy 9 + 7 należy wyłączyć pierwszy czynnik przed nawias, a następnie obliczyć iloraz pierwszego czynnika i sumy, czyli 9 (9 + 7) = 9 * 16 = 144. Można również mnożyć oba składniki przez pierwszy składnik, a następnie obliczać ich sumę, jednak wynik powinien wyjść taki sam.
Zobacz też:
To zadanie wprowadza większość internautów w błąd. Trzeba się mocno skupić
Wydaje się proste, ale wielu osobom umyka jeden szczegół. Podasz prawidłową odpowiedź?
To zadanie jest koszmarem licealistów. Dasz sobie z nim radę?