Reklama
Reklama

​Zagadka dla osób z ilorazem inteligencji powyżej 130. Jesteś w tej grupie?

Testy inteligencji nie polegają na obliczaniu wyników działań matematycznych, a na rozpoznawaniu relacji lub zasad pomiędzy wzorami. Właśnie dlatego na wszelkie tego rodzaju zagadki należy patrzeć nieszablonowo. Sprawdź, czy dasz radę rozwiązać tę zagadkę dla osób z ilorazem inteligencji powyżej 130.

Wytęż swój umysł i rozwiąż tę zagadkę dla osób z IQ powyżej 130

Rozwiązując różnego rodzaju testy, które mają sprawdzić naszą inteligencję, musimy zapomnieć o utartych schematach. W tym przypadku bardzo często okazuje się, że dwa plus dwa nie równa się cztery. Tak jak w przypadku tej zagadki, gdyż żadne z tych działań (2 + 3 = 10, 7 + 2 = 63, 6 + 5 = 66, 8 + 4 = 96) nie jest prawidłowe. Należy jednak pamiętać, że "+" jest tylko znakiem graficznym, który ma takie znaczenie, jakie mu przypiszemy. Najczęściej jest to dodawanie, jednak nawet w matematyce występuje w różnych znaczeniach. Pierwszym krokiem do rozwiązania tej zagadki jest odrzucenie obliczeń, a przyjęcie założeń.

Sprawdź również: To działanie podzieliło internet. Niewiele osób da radę podać wynik z pamięci

Gdy odnajdziesz wzór, całe zadanie stanie się banalne

Wprawne oko od razu zauważy pewną prawidłowość dotyczącą tych działań, a dla innych potrzebna będzie chwila zastanowienia. W prosty sposób można to opisać jako a (a + b), czyli iloraz sumy i pierwszego jej składnika. W pierwszym przypadku mamy 2 + 3, czyli 2 (2 + 3) = 2 * 5 = 10. Tak samo możemy postąpić w kolejnych działaniach, by sprawdzić ich poprawność:

7 (7 + 2) = 7 * 9 = 63

6 (6 + 5) = 6 * 11 = 66

8 (8 + 4) = 8 * 12 = 96

Podążając za tym wzorem w przypadku sumy 9 + 7 należy wyłączyć pierwszy czynnik przed nawias, a następnie obliczyć iloraz pierwszego czynnika i sumy, czyli 9 (9 + 7) = 9 * 16 = 144. Można również mnożyć oba składniki przez pierwszy składnik, a następnie obliczać ich sumę, jednak wynik powinien wyjść taki sam.

Zobacz też:

​Podasz poprawny wynik w mniej niż 10 sekund? To potrafią tylko najlepsi matematycy

Czy trzeba wyciągać wtyczki z gniazdek w czasie burzy? Wiele osób wierzy w fałszywą wersję

Możesz przesunąć tylko jedną cyfrę, żeby równanie się zgadzało. Prawie wszyscy robią to źle

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka