Reklama
Reklama

Wszyscy znamy zagadki z zapałkami, mało kto potrafi je rozwiązać. Spróbujesz?

Zagadki z zapałkami na pierwszy rzut oka wydają się być dziecinne proste. W rzeczywistości często potrafią przyprawić o niemały zawrót głowy. Jak będzie w przypadku tego zadania? Najważniejsza jest tutaj spostrzegawczość i zastosowanie się do następującej zasady — można przestawić wyłącznie jedną zapałkę. Przekonaj się, czy dasz sobie radę z tym wyzwaniem.

Łamigłówki z zapałkami to świetna forma spędzania wolnego czasu i ćwiczenia umysłu. Zwłaszcza że wielu osobom kojarzą się z czasami dzieciństwa, kiedy to dostępne były wyłącznie na pudełkach z zapałkami. Pora więc na kolejną odsłonę takiej zagadki, która przysporzyła niemałego kłopotu wielu internautom. Jak będzie w twoim przypadku?

Zagadki z zapałkami niby banalne, ale nie do końca

W dzisiejszych czasach łamigłówki mają to do siebie, że można je wykonywać w dowolnym miejscu — w domu, pociągu czy na dworze. Sprawiają ogrom radości, ale i zagwozdek, bo wbrew pozorom wcale nie są takie proste, jak mogłoby się wydawać.  

Zagadki z zapałkami polegają najczęściej na tym, że należy wykonać wyłącznie jeden ruch zapałką, aby wynik działania matematycznego się zgadzał. Takie zadania rozwijają bystrość oraz umiejętność wychodzenia poza schematy obserwacji. Uczą logiki i sprytu, a także pobudzają wyobraźnię. Przysparzają też nie lada wyzwania. Jak jest w przypadku tej zagadki?

Zobacz także: Masz 10 sekund na rozwiązanie tego równania. Dasz radę?

Prawidłowe rozwiązanie zagadki z zapałkami  

W ostatnim czasie w Internecie znaleźć można wiele zadań matematycznych, w tym takich z zapałkami. Internauci próbowali się więc zmierzyć z jednym z nich, które polega na przestawieniu jednej zapałki w działaniu: 2+6=1. Co trzeba zrobić, aby równanie dało poprawny wynik?  

Okazuje się, że wystarczy wziąć jedną zapałkę i z liczby 6 zrobić 5, natomiast z liczby 1 zrobić 7. Tym sposobem powstaje poprawne działanie: 2+5=7. Jak tobie poszła ta zagadka z zapałkami?  

Zobacz też:

Fioletowy grzyb niesłusznie pomijany przez grzybiarzy. Do czego można go wykorzystać?

Największy pająk w Polsce grasuje w pobliżu kąpielisk. Jego ukąszenie może być bolesne

​Zagadka z podstawówki, którą bez kalkulatora rozwiąże tylko jedna na dziesięć osób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka