Reklama
Reklama

Uzupełnij równanie, aby miało sens. Mało kto robi to dobrze

Zagadki matematyczne zwykle polegają na rozwiązaniu zadania i podaniu poprawnego wyniku. Prezentowana zagadka podaje jednak właściwy wynik, do którego musimy dopasować resztę równania. Warto sprawdzić swoje umiejętności i kreatywność.

Łamigłówki, zagadki, szarady, krzyżówki — wszystko to pozytywnie wpływa na zdrowie mózgu. Warto możliwie jak najczęściej je rozwiązywać, by ćwiczyć swój umysł i utrzymywać go w dobrej sprawności. Przedstawiona zagadka matematyczna wydaje się prosta, jednak wzbudza ogromne emocje u internautów. Sprawdź, czy odgadniesz jej właściwe rozwiązanie.

Rozwiązywanie zagadek a trening mózgu

Zagadki logiczne, słowne czy matematyczne to dobry trening dla mózgu. Pomagają doskonalić wyobraźnię, a także zmysł obserwacji, analizowania oraz wnioskowania. Zagadki liczbowe czy przestrzenne wspomagają też rozwój umiejętności matematycznych. Wszystko to razem wpływa na pamięć i koncentrację. Warto więc rozwiązywać przeróżne rebusy, krzyżówki, zadania czy szarady w różnym wieku.

Trudność przedstawionej zagadki polega na tym, iż nie musimy podawać poprawnego wyniku — ten jest już znany. Musimy jednak dopasować do istniejących cyfr odpowiednie symbole matematyczne. W taki sposób, by podany wynik rzeczywiście był poprawny. Dla wielu osób jest to wielkie wyzwanie. 

Czytaj też: Ta zagadka matematyczna rozgrzewa internet do czerwoności. Znasz prawidłowy wynik? 

Wstaw odpowiednie symbole i rozwiąż zadanie

Aby rozwiązać zagadkę, należy wstawić symbole matematyczne w miejsca, w których znalazły się pytajniki. Istnieje tu wielka dowolność - możemy wstawić znak dodawania, odejmowania, dzielenia, mnożenia, ale też symbol pierwiastka, sinusy, cosinusy i tak dalej. Równanie wygląda następująco:

7 ? 7 ? 7 = 6

Warto pamiętać o zasadzie, że najprostsze rozwiązanie jest zwykle najlepsze, a także o matematycznej kolejności wykonywanych działań. To podpowiedź, która powinna pomóc w rozwiązaniu zagadki.

Jaka odpowiedź jest poprawna? Co ciekawe, do rozwiązania tej zagadki matematycznej przydadzą się najprostsze symbole, a mianowicie odejmowania i dzielenia. Prawidłowa odpowiedź jest następująca:

7 - 7 : 7 = 6

Najpierw wykonujemy dzielenie, a dopiero potem odejmowanie - zgodnie z kolejnością wykonywania działań. Od cyfry 7 odejmujemy więc 1, która pozostaje z dzielenia 7 przez 7. Wówczas uzyskujemy wynik 6. Być może możliwe są i inne, trudniejsze rozwiązania tego działania. Warto jednak pozostać przy tym najprostszym. 

Zobacz też:

​Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

​To najbardziej podchwytliwa zagadka, jaką widziałeś. Brakującą cyfrą wcale nie jest 6

Masz 30 sekund na rozwiązanie tego równania. Szybki test na inteligencję, który wielu oblewa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka | matematyka