Reklama
Reklama

Masz 10 sekund na rozwiązanie tego równania. Dasz radę?

Ta zagadka matematyczna pewnie nie sprawi trudności dzieciom, ale wiele dorosłych osób może wprowadzić w błąd. Na jej rozwiązanie masz tylko 10 sekund. Sprawdź, czy umiesz logicznie myśleć pod presją czasu.

Łamigłówki i wszelkie ćwiczenia umysłowe poprawiają koncentrację, wpływają korzystnie na pamięć, a także na kreatywność. Pobudzają również logiczne myślenie i uczą cierpliwości. Podobnie jak czytanie książek, rozwiązywanie zagadek i krzyżówek jest więc bardzo polecaną formą aktywności. W dodatku pozwala sprawdzić posiadaną wiedzę. Dużą popularnością wśród internautów cieszą się zwłaszcza zagadki matematyczne. Jedna z nich pozwala sprawdzić, jak radzimy sobie pod presją czasu.

Rozwiąż równanie. Masz maksymalnie 10 sekund

Istnieją zagadki matematyczne, które nie sprawią trudności dzieciom w wieku szkolnym. Mogą być jednak nieco kłopotliwe dla dorosłych, którzy zapomnieli już wiele zasad matematycznych i muszą je sobie na gorąco przypominać. Przedstawiona zagadka wydaje się prosta, jednak wynik należy podać w ciągu 10 sekund. Jest to zatem działanie pod presją czasu, z czym wiele osób zapewne będzie mieć problem.

Zdarza się, że pod presją czasu podajemy złe odpowiedzi i nie pamiętamy zasad rozwiązywania równań matematycznych. Stale myślimy bowiem o upływających sekundach. Warto sprawdzić swoją wiedzę i odporność, nastawiając stoper i skupiając się na poprawnym wykonaniu poniższego zadania:

3 - 3 x 3 + 3 = ?

Na podanie właściwej odpowiedzi masz 10 sekund. 

Czytaj też: Wiesz, która liczba jest większa? 8/10 osób typuje źle 

Jak rozwiązać zagadkę? Oto poprawny wynik

W poprawnym wykonaniu tego zadania potrzebna jest wiedza, którą z pewnością posiadamy. W szkole bowiem na pewno bardzo często słyszeliśmy o kolejności wykonywania działań. To klucz do właściwego rozwiązania tej zagadki matematycznej. Jeśli bowiem w równaniu nie ma nawiasów, najpierw wykonujemy mnożenie i dzielenie. Robimy to kolejno - od lewej do prawej. Dopiero później wykonujemy odejmowanie i dodawanie.

Jak więc rozwiązać podaną zagadkę? Robimy to w następujący sposób:

3 - 3 x 3 + 3 = ?

3 - 9 + 3 = ?

-6 + 3 = ?

-6 + 3 = -3

Wiele osób myśli, że nie może odjąć 9 od 3, co jest błędem i może spowodować uzyskanie niewłaściwego wyniku. Poprawny wynik to -3. Jeśli udało ci się udzielić takiej odpowiedzi w mniej niż 10 sekund, nie tylko sporo pamiętasz ze szkoły, ale i świetnie sobie radzisz z presją czasu. 

Zobacz też:

Przełóż jedną zapałkę, by uzyskać właściwy wynik. Mało kto to potrafi

​Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

​To najbardziej podchwytliwa zagadka, jaką widziałeś. Brakującą cyfrą wcale nie jest 6

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka | matematyka