Te pytania przyniosły im fortunę w "Milionerach". Uda ci się odpowiedzieć na wszystkie?
Prowadzony przez Huberta Urbańskiego teleturniej "Milionerzy" jest jednym z najpopularniejszych tego typu formatów w Polsce. Uczestnik, który wygra rundę eliminacyjną, musi odpowiedzieć na 12 pytań, by wygrać milion złotych. Dotychczas udało się to jedynie siedmiu osobom. Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na wszystkie pytania za milion złotych.
W 662. odcinku teleturnieju "Milionerzy" emitowanym 28 marca 2010 roku, pytanie za milion złotych otrzymał Krzysztof Wójcik. Dotyczyło ono muzyki, a dokładniej osoby piosenkarza Czesława Mozila i brzmiało:
Z gry, na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?
- na kornecie,
- na akordeonie,
- na djembe,
- na ksylofonie.
Mężczyzna wybrał odpowiedź na akordeonie, która oczywiście jest poprawna. Tym samym Krzysztof Wójcik został pierwszym milionerem w historii programu.
Sprawdź również: Ile czasu potrzebujesz na rozwiązanie tego zadania? Poprawny wynik to rzadkość
Na kolejnego zwycięzcę trzeba było czekać prawie równo osiem lat. Dokładnie 21 marca 2018 roku pytanie za milion złotych usłyszała Maria Romanek. Tym razem dotyczyło matematyki i brzmiało:
Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?
- 12 321,
- 1 234 321,
- 111 111 111,
- 123 454 321.
Pani Maria wybrała odpowiedź 1 234 321, co okazało się dobrym wyborem. W ten sposób została drugim milionerem w historii programu, a także pierwszą kobietą, która poprawnie odpowiedziała na pytanie za milion złotych.
Na kolejny finał musieliśmy czekać prawie dwa lata. 23 września 2021 roku w 1158. odcinku programu "Milionerzy" pytanie za milion złotych usłyszał Jacek Iwaszko, a brzmiało ono:
Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?
- 1 stycznia 1000 roku,
- 1 stycznia 1001 roku,
- 1 stycznia 2000 roku,
- 1 stycznia 2001 roku.
Pan Jacek wybrał odpowiedź 1 stycznia 1001 roku, co sprawiło, że wygrał milion złotych. Został także czwartym zwycięzcą w historii programu "Milionerzy" oraz drugim mężczyzną, który zgarnął główną nagrodę.
Rok po zwycięstwie Jacka Iwaszko, 19 września 2022 roku, pytanie za milion złotych usłyszał Tomasz Orzechowski. W mojej subiektywnej ocenie było ono najtrudniejsze ze wszystkich siedmiu finałowych i brzmiało:
Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?
- Franciszek Liszt z Raiding,
- Edward Grieg z Bergen,
- Robert Schumann z Zwickau,
- Tekla Bądarzewska z Mławy.
Natomiast pan Tomasz znał odpowiedź na to pytanie i wybrał wariant Tekla Bądarzewska z Mławy, który okazał się prawidłowy. Dzięki temu zwyciężył w 1253. odcinku programu i odebrał czek na milion złotych.
Sprawdź również: Ta zagadka matematyczna rozgrzała internet. 90 proc. osób podaje zły wynik
W 2024 roku pierwszy raz w historii programu "Milionerzy" doszło do sytuacji, gdy w jednym roku zadano dwa pytania za milion złotych. Pierwsze z nich, 12 marca 2024 roku, usłyszał Mateusz Żaboklicki i brzmiało następująco:
Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy:
- gadów,
- płazów,
- ptaków,
- owadów.
Pan Mateusz wybrał odpowiedź owadów i tym samym zgarnął milion złotych, wygrywając 1395. odcinek programu. Tym samym został szóstym zwycięzcą w historii polskiej edycji programu "Milionerzy".
Na kolejne pytanie za milion w 2024 roku musieliśmy czekać... 22 dni. 3 kwietnia 2024 roku otrzymał je Tomasz Boruch. Było to pytanie z geografii i brzmiało następująco:
W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery km, ale aż 21 godzin różnicy czasu?
- w cieśninie Bosfor,
- w cieśninie Magellana,
- w cieśninie Kaletańskiej,
- w cieśninie Beringa.
Poprawna odpowiedź, której udzielił również pan Tomasz, to w cieśninie Beringa. Dzięki temu jego konto zasilił milion złotych, a on sam zapisał się w historii programu jako jego siódmy zwycięzca. Które pytanie, według Was, było najtrudniejsze?
Zobacz też:
Uda ci się bezbłędnie powtórzyć te zdania? Większość myli się już na początku
Byłeś najlepszy w klasie z matmy? W takim razie to zadanie to dla ciebie bułka z masłem
Tylko matematyczne orły dadzą radę to obliczyć. Większość popełnia błąd