Reklama
Reklama

Najtrudniejsza zagadka w internecie? Mało kto podaje prawidłowy wynik

Internetowe zagadki matematyczne to świetny sposób na krótki, ale efektywny, odpoczynek od pracy czy domowych obowiązków. Wystarczy kilka minut zastanowienia się nad obliczeniami, by nasz mózg ponownie zaczął funkcjonować na najwyższych obrotach. Spróbuj rozwiązać najtrudniejszą zagadkę matematyczną w internecie.

Dlaczego warto rozwiązywać zagadki matematyczne?

Rozwiązywanie zagadek matematycznych to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na rozwijanie wielu kluczowych umiejętności takich, jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, koncentracja, skupienie czy kreatywność. Dodatkowo regularna stymulacja umysłu poprzez zagadki pomaga utrzymać dobrą kondycję mózgu, zwłaszcza u osób starszych, co wpływa na poprawę pamięci oraz rozwój funkcji poznawczych. Warto przekonać się do tego rodzaju treningu mózgu, a także zacząć postrzegać rozwiązywanie zagadek matematycznych jako świetny sposób na relaks.

Sprawdź również: Tylko matematyczne orły dadzą radę to obliczyć. Większość popełnia błąd

Jak rozwiązać najtrudniejszą zagadkę matematyczną w internecie?

W tym przypadku kluczowa jest kolejność działań. Jeśli ją znamy i będziemy się jej trzymać, uda nam się poprawnie rozwiązać to równanie. Zatem w pierwszej kolejności musimy wykonać potęgowanie, czyli dwa do potęgi drugiej, co równa się cztery. Następnie przechodzimy do wyrażenia w nawiasie: 6 + 4 = 10. Po tym działaniu pozostaje kolejny nawias, czyli 4 × 10 = 40. Aktualnie nasze wyrażenie nie zawiera żadnych nawiasów i wygląda następująco: 20 - 40 / 4 + 10. Ponownie wykorzystujemy kolejność wykonywania działań, więc dzielimy czterdzieści przez cztery i otrzymujemy 10. Pozostało nam już tylko wykonać działania od lewej do prawej: 20 - 10 = 10 oraz 10 + 10 = 20. I to jest prawidłowy wynik.

Zobacz też:

Jaki smak lodów lubisz najbardziej? To wiele mówi o twoim charakterze

Internauci polegli na prostym zadaniu z matematyki. Podasz prawidłowy wynik?

Z pozoru prosta zagadka matematyczna. A jednak wiele osób się myli

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka