Reklama
Reklama

​Miliony internautów próbowały rozwiązać to działanie, jednak niewielu się udało

Jakiś czas temu na youtubowym kanale MindYourDecisions pojawił się filmik z rozwiązaniem z pozoru prostego działania matematycznego. Materiał obejrzały miliony widzów, którzy w komentarzach podawali swoje, w większości błędne, odpowiedzi. Sprawdź, czy dasz radę rozwiązać to równanie bez użycia kalkulatora.

Kluczowa jest oczywiście kolejność działań

Rozwiązując jakiekolwiek równanie matematyczne, musimy przypomnieć sobie podstawowe reguły tej dziedziny nauk. Dzięki temu nie tylko będzie nam łatwiej prowadzić obliczenia, ale też będziemy mieli o wiele większą pewność, że uzyskamy prawidłowy wynik. Tych zasad uczy się już dzieci w szkole podstawowej — w pierwszej kolejność wykonujemy działania w nawiasach, następnie pierwiastkowanie lub potęgowanie, w dalszej kolejności mnożenie lub dzielenie, a na samym końcu dodawanie lub odejmowanie. W przypadku dwóch równoważnych działań prowadzimy obliczenia od lewej do prawej.

Sprawdź również: Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

Jak rozwiązać to działanie matematyczne?

W przypadku tego działania na pierwszy rzut oka problemem może wydawać się kwestia braku symbolu matematycznego przed nawiasem. Jednak w takim przypadku musimy pamiętać, że w tym miejscu możemy po prostu wpisać symbol mnożenia. Choć zgodnie z kolejnością wykonywania działań zaczynamy obliczenia od nawiasów, czyli 2 + 2 = 4. W tym momencie nasze działanie wygląda następująco — 8 / 2 (4), a wstawiając symbol mnożenia przed nawiasem, otrzymujemy działanie 8 / 2 * 4. W przypadku równoważnych symboli wykonujemy obliczenia od lewej do prawej. 8 / 2 = 4 i dalej 4 * 4 = 16. W ten sposób otrzymujemy prawidłowy wynik.

Zobacz też:

​Zagadka z podstawówki. A jednak dorośli mają problem z jej rozwiązaniem

​Wydaje się proste, ale sprawia wiele kłopotów. Rozwiążesz poprawnie?

​Tylko geniusze rozwiążą to działanie bez kalkulatora. Dasz radę w 15 sekund?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka