Reklama
Reklama

​Ile cyfr widzisz na zdjęciu? Prawie nikt nie podaje właściwej odpowiedzi

Wszelkiego rodzaju zagadki mają na celu zmusić nasz mózg do pracy, by jeszcze lepiej funkcjonował na co dzień. Nie zawsze musi to być rozwiązywanie skomplikowanych działań, czasem warto również wytężyć swój wzrok. Sprawdź, czy dasz radę odnaleźć wszystkie cyfry, które znajdują się na tym zdjęciu.

Wbrew pozorom ta zagadka nie jest banalna

Spostrzegawczość warto ćwiczyć w każdym wieku. Tak samo, jak pamięć i logikę. Świetnie nada się do tego rozwiązywanie działań matematycznych czy krzyżówek, a także wszelkich zagadek logicznych, takich jak ta. W tym przypadku autor na obrazku umieścił kilka cyfr, które ze sobą połączył. Na pierwszy rzut oka łamigłówka wydaje się łatwa do rozwiązania, jednak nie do końca tak jest. Zacznijmy jednak od początku.

Sprawdź również: To działanie podzieliło internet. Niewiele osób da radę podać wynik z pamięci

W przypadku każdej łamigłówki warto ustalić sobie pewien wzór działania. Rozwiązując tę zagadkę najlepiej zacząć od góry. Pierwsza cyfra, jaka rzuca nam się w oczy, to sześć. Następnie widzimy wpisaną w nią ósemkę, a dalej dziewiątkę. Większość osób zauważy także dwójkę wpisaną w dziewiątkę. Niżej znajdziemy także połączoną z dwójką czwórkę oraz wpisaną w czwórkę jedynkę. Wprawne oko zauważy również zero na samym środku, stworzone z jednej części ósemki. To oznacza, że znaleźliśmy siedem cyfr, jednak na obrazku jest ich... dziesięć.

Sprawdź również: Internauci polegli na prostym działaniu z matematyki. Dasz radę je rozwiązać?

Podchwytliwa zagadka logiczna. Spójrz na obrazek nieszablonowo

Kolejną cyfrą, która znajduje się na obrazku, jest trójka, Gdzie jej szukać? Wystarczy wyciąć mały kawałek ósemki. Trochę niekonwencjonalne jest rozwiązanie dotyczące cyfry pięć. Według niektórych jest to wpisany w ósemkę kształt litery S. Nie da się ukryć, że S i 5 są podobne kształtem, jednak ta interpretacja jest niezwykle indywidualna. Najsprytniejsze wydaje się jednak rozwiązanie dotyczące znalezienia cyfry siedem. W tym celu konieczne jest... odwrócenie obrazka. Siódemka znajduje się przy połączeniu dziewiątki oraz czwórki. Udało ci się odnaleźć wszystkie cyfry?


Zobacz też:

Czy trzeba wyciągać wtyczki z gniazdek w czasie burzy? Wiele osób wierzy w fałszywą wersję

Możesz przesunąć tylko jedną cyfrę, żeby równanie się zgadzało. Prawie wszyscy robią to źle

Jest bliskim kuzynem delfina. Można go spotkać w Bałtyku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka