Reklama
Reklama

​1 na 5 osób nie potrafi rozwiązać tego działania. Dasz radę za pierwszym razem?

Zagadki matematyczne nierzadko potrafią zaskoczyć. By je rozwiązać, potrzebna jest nie tylko znajomość podstaw matematyki, ale także logiczne myślenie. Czasem sekunda nieuwagi wystarczy, by popełnić błąd, który będzie nas kosztował uzyskanie poprawnego wyniku. Sprawdź, czy dasz radę rozwiązać działanie, które wykonuje tylko 1 na 5 osób.

Trenuj swój mózg. Najlepiej zagadkami matematycznymi

Jednym z podstawowych (a zarazem najlepszych) ćwiczeń dla mózgu są zagadki matematyczne. Dzięki regularnemu treningowi będziemy w stanie lepiej zapamiętywać informacje, a także kojarzyć fakty. Dla urozmaicenia możemy również rozwiązywać zagadki językowe na czas. Jeśli chcesz spróbować swoich sił, sprawdź, czy dasz radę ułożyć wyraz z podanych liter w mniej niż 15 sekund. Najważniejsza w treningu mózgu jest jednak regularność. Jeśli będziesz wykonywać nawet jedno ćwiczenie każdego dnia, szybko zauważysz poprawę w zapamiętywaniu, kojarzeniu i logicznym myśleniu.

9 - 3 / ⅓ + 1 = ?. Kalkulator może wprowadzić cię w błąd!

Dzisiejsza zagadka jest stosunkowo prosta, jeśli pamiętamy o kolejności działań i... nie używamy kalkulatora (albo używamy go w sposób przemyślany). Dlaczego tak jest? Otóż kluczowy przy użyciu kalkulatora jest fragment z ułamkiem ⅓. Jeśli nie mamy kalkulatora z funkcją wpisywania ułamków i zapiszemy go w działaniu jako 1 / 3, teoretycznie nie popełnimy błędu, jednak wynik nie wyjdzie prawidłowy. Właśnie dlatego dużo lepszym pomysłem będzie rozwiązanie tego działania samemu.

Sprawdź również: Tylko 1 na 1000 osób potrafi rozwiązać to zadanie. Sprawdź, czy tobie się uda

Tak więc zgodnie z kolejnością wykonywania działań zaczynamy od mnożenia. W tym przypadku jest to wyrażenie 3 podzielone przez ⅓. W przypadku dzielenia liczb naturalnych przez ułamki zwykłe wynikiem jest jej pomnożenie przez jego odwrotność (odwrotność ⅓ to 3), czyli 3 * 3, co daje nam 9.

9 - 9 + 1 = ?

Najtrudniejszy etap mamy już za sobą. Teraz, również zgodnie z kolejnością działań, wystarczy wykonać odejmowanie i dodawanie od lewej do prawej. 9 - 9 = 0, a 0 + 1 = 1. Tak więc poprawne rozwiązanie działania 9 - 3 / ⅓ + 1 = 1.

Zobacz też:

Przyjrzyj się uważnie. Jaką liczbę widzisz? Ten obrazek podzielił internautów

Ta zagadka matematyczna rozgrzewa internet do czerwoności. Znasz prawidłowy wynik?

To jeden z najdziwniejszych owoców świata. Zaskakuje nie tylko wyglądem, ale też zapachem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka