Reklama
Reklama

​Masz 15 sekund, by ułożyć wyraz z tych liter. Z pozoru banalne, ale udaje się nielicznym

Od zawsze wiadomo, że zagadki wpływają niezwykle pozytywnie na rozwój dziecka w każdym wieku. Oczywiście o ile dostosujemy ich poziom do wieku dziecka. Jednak zagadki to świetne ćwiczenie mózgu dla dorosłych. Przygotuj sobie stoper i sprawdź, czy uda ci się rozwikłać tę z pozoru błahą łamigłówkę w 15 sekund.

Wiele uważa, że łamigłówki matematyczne są trudne. Więc dziś dla was zagadka językowa

W przypadku zagadek matematycznych niezwykle często przydaje się znajomość jakiegoś wzoru czy działania, a już na pewno potrzeba sporej dozy logicznego myślenia, by odpowiednio do nich podejść. Choć w przypadku łamigłówek językowych logika również się niezwykle przyda, o tyle o wzorach możemy zapomnieć. Rozwiązanie powinno być o wiele łatwiejsze, przecież słów używamy każdego dnia. Prawda?

Sprawdź również: Zmieszaj z wodą i podlewaj borówkę amerykańską. Krzaczki będą pełne owoców

Piętnaście sekund, siedem liter, jeden wyraz

To zadanie z pozoru wydaje się naprawdę banalne, jednak niewielu osobom udaje się znaleźć dobrą odpowiedź. Dlaczego? Przede wszystkim czas. Na rozwiązanie masz tylko 15 sekund. Druga kwestia to ilość możliwych wyborów. W języku polskim jest 123 718 wyrazów siedmioliterowych, jednak tylko jeden składa się z podanych poniżej liter. Przygotuj sobie stoper bądź timer, a następnie spójrz na obrazek poniżej. Czas start!

Prawidłowa odpowiedź to szkopuł. Zgodnie z definicją zawartą w słowniku języka polskiego PWN jest to "coś, co utrudnia realizację czegoś". Wyraz pochodzi od łacińskiego słowa scopulus, czyli skała w morzu, rafa bądź greckiego σκόπελος (skópelos), czyli skała. Pamiętaj, że rozwiązanie zagadki językowej nie zawsze łatwo przychodzi, a czasem wystarczy stres czy zmęczenie, by nasze zdolności poznawcze się pogorszyły.

Zobacz też:

​Znajdź element, który nie pasuje. Masz tylko 10 sekund

​Te pytania przyniosły im fortunę w "Milionerach". Uda ci się odpowiedzieć na wszystkie?

​Zadanie z olimpiady matematycznej. Potrafisz podać wynik?

INTERIA.PL