Reklama
Reklama

Zmieszaj z wodą i podlewaj borówkę amerykańską. Krzaczki będą pełne owoców

Borówki to nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe owoce. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce je uprawiać w swoim ogrodzie. Jednak, aby krzaczki uginały się od ciężaru owoców, musimy odpowiednio o nie zadbać. Pomoże nam w tym prosta domowa mieszanka do podlewania, którą przygotujemy przy użyciu popularnego produktu. Sprawdź, jak ją zrobić.

Oprócz stosowania gotowych nawozów możemy także zasilać nasze borówki naturalnymi wspomagaczami wzrostu, dzięki którym wkrótce rośliny obsypią się owocami. Wystarczy, że podlejemy nasze krzaczki prostą domową miksturą, którą przygotujemy, używając popularnego produktu z kuchennej szafki.

Kiedy sadzić borówki? Nie przegap tego terminu

Decydując się na wiosenne sadzenie borówek, powinniśmy zrobić to pod koniec marca, uwzględniając oczywiście panującą pogodę. W tym celu należy także wybrać dla roślin najlepsze miejsce. Powinno być to stanowisko nasłonecznione, gdzie przez większość dnia rośliny mają dostęp do naturalnego światła, które świetnie wpływa na ich rozwój.

Wobec tego borówki powinniśmy sadzić w południowej lub południowo-zachodniej stronie ogrodu, gdzie słońce ogrzewa ziemię przez większość czasu. Oprócz tego po posadzeniu roślin musimy pamiętać o ich regularnym podlewaniu, ponieważ borówki mają płytkie oraz krótkie pędy. Sprawia to, że są one bardzo wrażliwe na przesuszenie. Równocześnie pamiętajmy, że niewskazane jest przycinanie młodych borówek.

Czytaj również: Wysiej ją już teraz. Będzie kwitła od początku lata aż do przymrozków

Co zrobić, aby borówki obsypały się owocami? Ten produkt może zdziałać cuda

Jednak odpowiednia pielęgnacja i dobrane stanowisko to nie wszystko. Warto dodatkowo wspierać nasze borówki domowym preparatem, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się obfitymi plonami. Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po produkt, który mamy w swojej kuchni, czyli po kwasek cytrynowy.

Wykazuje on działanie wzmacniające kwitnienie, a więc i tym samym owocowanie. Jest to tani środek, który w zaledwie chwilę pomoże nam poprawić kondycję roślin. Wynika to z tego, że borówki najlepiej czują w glebie o kwaśnym pH, a kwasek cytrynowy skutecznie je obniża. Dzięki temu wspiera on metabolizm roślin, dostarczając korzeniom związków, które pobudzają je do wzrostu, kwitnienia i owocowania.

Oprócz tego kwasek cytrynowy wykazuje właściwości grzybobójcze. Oznacza to, że nie tylko pobudzi on borówki do kwitnienia, ale i sprawi, że będą one mniej narażone na choroby grzybowe.

Jak podlewać borówki domową miksturą? O tym musisz pamiętać

Chcąc przygotować tak skuteczną, domową miksturę, wystarczy do litra wody dodać łyżkę kwasku cytrynowego i całość dokładnie wymieszać. Tak powstałym roztworem regularnie podlewamy nasze krzewy. Kwasek możemy zastąpić również 100 ml soku z cytryny, który należy wymieszać z 10 litrami wody.

Dodatkowo wodę do podlewania możemy zakwasić także za pomocą octu. Wystarczy, że do 10-litrowej konewki dodamy 5 łyżek octu kuchennego o stężeniu 10 proc. Pamiętajmy, by nie używać octu spirytusowego oraz innych mocniejszych roztworów, które mogłyby uszkodzić nasze rośliny, zamiast im pomóc.Zobacz też:

Borówki w doniczce na balkonie będą rosły równie dobrze, jak w glebie. Pamiętaj jednak o tym

Twoja hortensja nie kwitnie? Ogrodnik zdradza przyczynę

Twoje róże nie chcą kwitnąć? Winne może być nieodpowiednie sąsiedztwo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podlewanie | uprawa roślin