Reklama
Reklama

W PRL-u wiele osób nosiło to imię. Od niemal ćwierć wieku nie nadano go ani razu

To imię w PRL-u było hitem. Jest krótkie, łatwe w wymowie i ma ciekawe znaczenie, jednak większość młodych Polaków nigdy o nim nie słyszało. Od niemal ćwierć wieku nie nadano go ani razu. Czyżby na dobre odeszło w zapomnienie? A może tylko chwilowo popadło w niełaskę rodziców i za kilka lat ponownie zacznie robić furorę na porodówkach?

 

Stare imiona wracają do łask, jednak nie wszystkie. Przykładem zapomnianego i pięknego imienia dla kobiety, które zostało zapomniane, jest... Bogda. W PRL-u wiele kobiet nosiło to imię, ale dziś rodzice nie nadają go już swoim dzieciom.

Imię Bogda było modne w PRL-u. Od niemal ćwierć wieku nie nadano go ani raz

Imię Bogda nosi wiele babć, a także niektóre mamy i ciotki, ale już żadna polska nastolatka. Statystyki GOV potwierdzają, że od prawie 25 lat nikt nie nazwał tak swojej córki. Być może jednak trend ten ulegnie zmianie? 

Nazywa wielka gwiazda lat 60. i 70 Bogdana Zagórska - artystka znana z takich utworów jak : "Bądźcie dobrzy dla zakochanych", "Zawsze wiosną zakochani" czy "Może jutro będzie smutno".

Jeśli planujesz powiększenie rodziny, to na pewno nie pożałujesz, biorąc je pod uwagę, przy wyborze imienia dla dziecka. Jest krótkie, łatwe w wymowie i ma ciekawe znaczenie. Na pewno też pozwoli wyróżnić się z tłumu w klasie pełnej Zosi, Zuz, Hani czy Majek.

Pochodzenie i znacznie imienia Bogda. Warto wziąć je pod uwagę

Większość osób uznaje imię Bogda za żeński odpowiednik męskiego imienia Bogdan, które dziś cieszy się umiarkowaną popularnością. Ma starosłowiańskie pochodzenie i było często nadawane dzieciom  od XIII wieku.

Znaczenie imię Bogda nawiązuje do religii i szczęśliwego zbiegu okoliczności. Dosłownie oznacza ono bowiem: "daną przez Boga", albo "podarowaną przez los". Być może będzie więc idealne dla maluchów, które przyszły na świat niespodziewanie, po długich staraniach rodziców czy też w wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności.

Jeśli chodzi o znaczenie imienia Bogda w astrologii, to jest ona numerologiczną 2. Kobietom, które je noszą przypisuje się więc takie cechy jak: łagodność, wytrwałość i opiekuńczość. To osoby o tzw. "gołębim sercu", które troszczą się o innych, mają silną wolę i są otwarte na ludzi. 

Może cię zainteresować: To imię w ciągu roku nadano tylko kilku dziewczynkom. Rodzicom już się nie podoba?

Imieniny Bogdy - kiedy wypadają? Nie zapomnij, jeśli masz babcię o tym imieniu

Imieniny Bogdy wypadają w kalendarzu aż czterokrotnie. Panie o tym imieniu mogą obchodzić swoje święto zimą - 6 lutego, latem - 10 sierpnia i 6 września oraz jesienią 6 listopada. Niektóre kobiety decydują się także na organizację imprezy w dniu imienin Bogdana, które najczęściej wypadają: 17 lipca i 19 marca.

Zobacz też:

Elegancki i minimalistyczny strój kąpielowy w stylu Sydney Sweeney. Idealny dla pań po 50-tce

Wyjmij z lodówki i nałóż na twarz. Zaoszczędzisz na wizytach u kosmetyczki

Wygładza i napina skórę lepiej, niż drogie kremy. W PRL-u piły go nasze mamy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: parenting | ciąża | rodzina