Reklama
Reklama

To najpiękniejsze imię na świecie. Wiele dziewczynek w Polsce je nosi

Najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie zostało oficjalnie wybrane. Naukowcy wzięli pod uwagę różne kryteria i okazało się, że zarówno jego melodyjność, znaczenie, jak i opinia ludzi wywołują pozytywne skojarzenia w różnych częściach świata. Niezależnie od języka, to żeńskie imię zawsze brzmi podobnie i kojarzy się dobrze. Dla polskich rodziców jest to wspaniała wiadomość, bo w naszym kraju jest ono bardzo popularne.

Wybierając imię dla dziecka, rodzice często kierują się nie tylko własnymi upodobaniami, ale również opinią otoczenia. W związku z tym, że młody człowiek będzie je nosił przez całe swoje życie, powinno ono budzić jak najbardziej pozytywne skojarzenia. I z tego powodu, naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham postanowili przeprowadzić wnikliwe badania. 

We współpracy z portalem my1styears.com wybrali najpiękniejsze imię dla dziewczynki na całym świecie. Językoznawca dr Bodo Winter dokładnie przyjrzał się 100 najpopularniejszym imionom żeńskich. Wypowiedział je na głos, a następnie zbadał reakcje ludzi z różnych krajów, aby sprawdzić nie tylko ich brzmienie i znaczenie, ale również skojarzenia, które każde z nich wywołuje w różnych częściach świata. 

Zofia to najpiękniejsze imię dla dziewczynki na świecie. Polacy oszaleli na jego punkcie

Wyniki badań pokazały jednoznacznie, jakie jest najpiękniejsze imię dla dziewczynki. Na szczycie rankingu wśród żeńskich imion uplasowała się Sofia. Pomimo tego, że to imię zapisuje się inaczej w różnych krajach, brzmi ono podobnie zarówno w językach słowiańskich, jak i germańskich czy romańskich. 

Jest melodyjne, ma piękne znaczenie i wywołuje pozytywne emocje wśród ludzi. Kojarzy się z pięknymi, wpływowymi i inteligentnymi kobietami m.in. z piękną aktorką Sophią Loren czy hiszpańską królową Sophią

Polscy rodzice również oszaleli na jego punkcie. W naszym kraju jest nadawane od XII wieku i zawsze cieszyło się ogromną popularnością. Było chętnie nadawane zarówno przed jak i po wojnie. W okresie PRL-u również było popularne, ale od 20 lat przeżywa prawdziwy renesans. Szacuje się, że w Polsce imię Zofia nosi ponad 373 tys. kobiet, a w samym 2022 roku zostało ono nadane aż 5714 razy. 

Może cię zainteresować: W Polsce kojarzy się z tandetą. To imię nadano u nas tylko 2 razy, a we Francji robi furorę

Pochodzenie i znaczenie imienia Zofia. Kiedy wypadają imieniny?

Sophia to po grecku "σοφία", czyli mądrość. Znaczenie imienia swym pięknem nie ustępuje więc jego dźwięczności i łatwej wymowie. 

Imieniny Zofii w Polsce najczęściej obchodzi się 15. maja z uwagi na wspomnienie świętej Zofii w Kościele katolickim. Kobiety o tym imieniu mogą również świętować 30 kwietnia, 16. września i 18. grudnia.

Czytaj również: To imię stanie się hitem dzięki ekranizacji "Chłopów". Nosi je córka Anny Starmach

Jaka jest kobieta o imieniu Zofia według numerologii?

Zofia to numerologiczna Trójka. Jest to więc osoba twórcza i komunikatywna, o pozytywnym podejściu do świata. Ma dużo szczęścia w życiu i potrafi łatwo znaleźć tematy do rozmów z innymi ludźmi. Kobiety o tym imieniu są z natury wrażliwe i mają silną więź z naturą

Uwielbiają dalekie podróże, które pozwalają im poznawać różne kultury, lecz doceniają również czas spędzany z w domowym zaciszu. Przywiązują dużą uwagę do budowania więzi. Mają wielu znajomych, są inteligentne i sprytne, co bardzo pomaga im w życiu zawodowym i prywatnym. 

Imię Zofia najlepiej pasuje do kobiet spod znaku zodiaku:

  • Bliźniąt
  • Strzelca
  • Wodnik a
  • Ryb

Zobacz też:

Takie jeansy były hitem dekadę temu. Znów wracają na ulice

Manicure na lato dla dojrzałych kobiet. Małgorzata Kożuchowska go uwielbia

Wymieszaj z sokiem z cytryny i nałóż na twarz. Twoja skóra będzie jędrna i nawilżona

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina