Reklama
Reklama

W PRL-u to imię cieszyło się ogromną popularnością. Nie nadano go od niemal dekady

To kobiece imię cieszyło się ogromną popularnością w PRL-u. W naszym kraju nosi je sporo babć, starszych mam czy ciotek, ale niewiele młodych osób. Z oficjalnych statystyk wynika, że nie nadano go ani razu od niemal dekady. Jest uniwersalne i ma piękne znaczenie, ale najwyraźniej nie podoba się już rodzicom.

Imienia Genowefa w Polsce od niemal dekady nie wybrano ani razu. Na ulicach wciąż można spotkać 50-80 letnie panie, które je noszą. W PRL-u robiło bowiem prawdziwą furorę na porodówkach, ale młodym rodzicom najwyraźniej się nie podoba. Wielka szkoda, bo ma naprawdę piękne znaczenie.

Popularność imienia Genowefa spadła do zera. Od 2015 roku nie nadano go ani razu

Popularność imienia Genowefa spadła do zera mimo tego, że było jednym z najczęściej wybieranych imion na początku PRL-u. Niestety wygląda na to, że zostało zapomniane przez rodziców. 

Ostatni raz nadano go bowiem w 2015 roku - dwóm dziewczynkom. Od tamtego czasu żaden rodzic w naszym kraju nie wybrał go dla swojej córeczki. Ze statystyk GOV wynika, że obecnie w Polsce imię Genowefa nosi niewiele ponad 49 tys. kobiet. 

Czytaj również: Mężczyźni o tym imieniu to idealni partnerzy. Czy nosi je twój mąż?

Imię Genowefa - znaczenie imienia kojarzy się z silną kobietą

Zastanawiasz się, jakie jest znaczenie imienia Gertruda? Najczęściej uznaje się bowiem, że pochodzi o słów wywodzących się z języka dawnych Słowian, które oznaczają kobietę wojowniczą, dosłownie "dziewczynę z siłą" lub "silną w walce oszczepem". 

Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę jego romańsko-celtycko-germańskie pochodzenie, to wówczas imię Gertruda oznaczać będzie kobietę szlachetnego rodu lub "tą pochodzącą z nieba". 

Genowefa to numerologiczna czwórka. Osoba wierna, opiekuńcza i oddana, ale także odważna i niezależna. Unika konfliktów, jednak gdy jej na czymś zależy, potrafi postawić na swoim. 

Kiedy są imieniny Gertrudy? Nie zapomnij złożyć życzeń babci i mamie

Imieniny Gertrudy obchodzimy dwa razy w roku kalendarzowym - w sezonie jesienno-zimowym. Kobiety o tym imieniu świętują po Nowym Roku - 3 stycznia albo 9 listopada. Zatem kiedy złożyć życzenia babci czy mamie? Większość osób obchodzi swoje imieniny w terminie wypadającym jako pierwszy po urodzinach.

Zobacz też:

To imię nosi zaledwie 47 Polek. Rodzice go nie znają

Nazywają go złotem Maroka. Wygładza zmarszczki jak botoks

Modny dodatek na chłodniejszy dzień. Jesienią zastąpi szaliki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | parenting | ciąża