Reklama
Reklama

To imię stanie się hitem dzięki ekranizacji "Chłopów". Nosi je córka Anny Starmach

Nowa ekranizacja "Chłopów" robi obecnie furorę w kinach. I można się spodziewać, że duża popularność polskiego kandydata do Oskara wkrótce zacznie mieć wpływ także na imiona nadawane dzieciom w naszym kraju. Wzrost zainteresowania odnotuje zapewne zwłaszcza piękne, staropolskie imię dla dziewczynki, które nosi między innymi kilkuletnia córeczka Anny Starmach. Do niedawna rodzice wybierali je sporadycznie, ale teraz znowu wraca do łask!

Imię Jagna od dawna nie cieszyło się tak dużą popularnością na porodówkach. Obecnie jako jedno z niewielu dzieci w naszym kraju nosi je kilkuletnia córka Anny Starmach znanej z programów "Masterchef" oraz "MasterChef Junior". 

Możemy jednak spodziewać się, że niedługo w naszym kraju będzie nazywać się tak znacznie więcej małych dziewczynek. A wszystko za sprawą głównej bohaterki filmu, który jest polskim kandydatem do Oscara. Bo przecież nowa ekranizacja filmu "Chłopi w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana robi furorę w kinach. 

To imię dla dziewczynki po latach wraca do łask. Wszystko za sprawą filmu "Chłopi"

Popularność słowiańskiego imienia Jagna rośnie. W pierwszej połowie 2023 roku nadano je aż 114 razy, a to znaczny wzrost w porównaniu z rokiem 2000, gdy zupełnie nie podobało się ono polskim rodzicom. Wówczas przez cały rok nazwano tak tylko 9 dziewczynek. Na szczęście za sprawą nowej ekranizacji filmu "Chłopi" Polacy znów zaczęli doceniać to piękne, staropolskie imię.

Statystyki pokazują, że doceniają je zwłaszcza Ślązacy (w ostatnim czasie w tej części kraju nadano je aż 6 razy), ale wyraźny wzrost zainteresowania  imieniem Jagna zauważalny jest w całej Polsce. I chociażby z tego powodu warto wiedzieć, co właściwie ono oznacza. 

Sprawdź: Chcą nadawać córkom imię kojarzące się z popularną kawą. Urzędy protestują

Anna Starmach nazwała tak swoją córkę. Co oznacza imię Jagna?

Jagna to imię o staropolskim pochodzeniu. Najprawdopodobniej wywodzi się ono od zdrobnienia imienia Jadwiga. Z biegiem czasu zaczęło jednak funkcjonować samodzielnie, a przypisywane mu znaczenie jest naprawdę piękne. Imię Jagna oznacza bowiem "czystą życzliwość". 

Może cię zainteresować: W PRL-u rodzice kochali to "chłopskie" imię. Dziś rzadko się je słyszy

Kiedy są imieniny Jagny? Tę datę warto sobie zapisać

W przeciwieństwie do wielu polskich imion, imieniny Jagny w kalendarzu wypadają tylko raz w roku. Obchodzimy je początkiem wiosny, 20 kwietnia. Tego samego dnia wypada również wspomnienie Agnieszki, Czesławy czy Bereniki. 

Jaka jest kobieta o imieniu Jagna według numerologii?

Jagna to numerologiczna 6. Dorosłe kobiety o tym imieniu uznawane są więc za indywidualistki. To osoby kreatywne i romantyczne. Mają w sobie niezwykły urok osobisty, subtelność i klasę. Nie brakuje im także wyczucia estetyki. W stosunku do swoich bliskich są lojalne, pomocne i troskliwe. 

Podczas rozmowy nie przerywają innym, ale potrafią słuchać i dawać złote rady, dlatego przyjaciele chętnie zwierzają im się z problemów. Z uwagi na powyżej wymienione cechy, najlepiej dopasowane znaki zodiaku dla imienia Jagna uzawane są zodiakalne Byki, Raki i Ryby. Pasuje ono również do Wag, Panien i Koziorożców.

Czytaj również: W PRL-u to "wujkowate" imię było hitem. Dziś rodzice nie chcą o nim słyszeć

Zobacz też:

Nie tylko do ciasta. Rozgnieć widelcem i nałóż na twarz, a cera ci podziękuje

Idealna sukienka na wesele dla pań po 50-tce. Nosi ją żona Pazury

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina