Reklama
Reklama

Te zachowania powinny niepokoić w czasie wizyty u fryzjera. Trycholog zdradza, kiedy lepiej zmienić salon

Wizyta u fryzjera powinna być przyjemnością, ale niestety zdarza się, że jest wręcz przeciwnie. Nie chodzi tu tylko o atmosferę, ale również o wykonywane czynności. Niektóre przeprowadzone niepoprawnie mogą doprowadzić do osłabienia kondycji twoich włosów. Podpowiadamy więc, jakie zachowania fryzjera zdecydowanie powinny dać do myślenia i nie warto ich ignorować.

Podczas wizyty w salonie fryzjerskim niezwykle ważne jest zaufanie do fryzjera. Zdolny i profesjonalny potrafi zadbać o włosy i sprawić, że wizyta przebiega w miłej atmosferze. Może się jednak zdarzyć, że fryzjer wykazuje brak profesjonalizmu, wskutek którego twoje włosy mogą ucierpieć. Co powinno cię zaniepokoić podczas wizyty w salonie fryzjerskim?

Na co zwracać uwagę podczas wizyty u fryzjera  

Przychodząc do salonu, każda osoba oczekuje obsługi na najwyższym poziomie. Co więcej, oczekuje doświadczenia i profesjonalizmu, zwłaszcza jeśli chodzi o farbowanie czy zmianę fryzury. Wobec czego zaufany fryzjer to nieoceniony skarb. Do najbardziej stresujących należą więc pierwsze wizyty w nowych salonach fryzjerskich. Warto więc wiedzieć, co powinno zaniepokoić podczas takiej wizyty.  

Z pewnością warto zwrócić uwagę na sprzęt oraz użytkowane produkty. Mała ilość słabej jakości sprzętu i kosmetyków do włosów, zdecydowanie powinna dać do myślenia. W końcu pracownik salonu fryzjerskiego będzie ich używać na twojej głowie. Złej jakości farba bądź tępe nożyczki to nic dobrego dla kondycji twoich włosów.  

Warto również zwrócić uwagę na ogólny porządek, który panuje w salonie. Jeśli coś jest nie tak, warto się zastanowić. Porządek w takich miejscach jak salon fryzjerski czy urody jest rzeczą podstawową. Oprócz tego kluczowe jest samo zachowanie fryzjera. Jakie uważane jest za tak zwaną "czerwoną flagę"? 

Przeczytaj również: Myjesz włosy rano czy wieczorem? Odpowiedni wybór ma ogromny wpływ na ich kondycję

Jeśli twój fryzjer to robi, czas zmienić salon 

Przede wszystkim wizyta powinna przebiegać w spokojnej atmosferze, pełnej szacunku. Ważne, aby fryzjer wykazywał zrozumienie oraz umiejętnie słuchał. W końcu do salonu fryzjerskiego często przychodzą osoby, które chcą diametralnie zmienić swoją fryzurę, a więc i wygląd. Wobec czego ważny jest profesjonalizm, dzięki któremu fryzjer zrealizuje oczekiwania klienta i zarazem umiejętnie doradzi, jeśli zajdzie taka potrzeba.  

Znana w mediach społecznościowych trycholożka podkreśla również "czerwone flagi" w zachowaniu fryzjerów, które można przepłacić kondycją swoich włosów. Jednym z podstawowych błędów jest obcinanie końcówek na sucho. 

Co więcej, obcinanie ich bardziej niż było to ustalone z klientem. W końcu 2 cm a 10 cm to spora różnica. Dodatkowo wiele fryzjerów końcówki długich włosów podcina maszynką, co jest alarmujące, ponieważ doprowadza do szybszego, ponownego rozdwojenia.

Warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób fryzjer obchodzi się z twoimi włosami. Jeśli rozczesuje je na mokro, szarpiąc i bez użycia odżywki, w ten sposób doprowadza do dużego zaniedbania. Tak samo jest w przypadku, gdy zamiast skóry głowy, bo tak to powinno prawidłowo wyglądać, myje wyłącznie kosmyki twoich włosów.  

Zobacz też:

Samoopalacz zostawił zacieki? Wystarczą 2 składniki z kuchennej szafki, by szybko go zmyć

To najlepszy sposób na drobne zmarszczki. Kosztuje grosze i zapewnia młody wygląd

Spodnie w stylu Ewy Wachowicz niedługo będzie nosić cała Polska. Znów wracają do mody

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | włosy