Reklama
Reklama

Mówią, że to najsmutniejsze imię dla dziecka. W Polsce nadano je tylko 3 razy

To stare imię dla chłopca wielu osobom kojarzy się wyłącznie ze średniowieczną legendą. Robi prawdziwą furorę za granicą, ale rodzice w naszym kraju unikają go ze względu na wyjątkowo smutne znaczenie. Przez cały 2023 rok w Polsce nazwano tak tylko troje dzieci, a szkoda, bo jest bardzo łatwe w wymowie i brzmi pięknie.

Trendy w rankingach imion dla dzieci zmieniają się każdego roku, jednak to konkretne nigdy nie cieszyło się dużą popularnością w naszym kraju. W 2027 roku w Polsce otrzymało je 45 dzieci, co było absolutnym rekordem w obecnym tysiącleciu, ale dobra passa nie potrwała długo. Od tego czasu rodzice coraz rzadziej nadają je swoim synom. W 2022 roku nazwano tak tylko pięciu chłopców, a w 2023 zaledwie trzech. 

Czyżby imię Tristan zostało całkowicie zapomniane? Jest uniwersalne, łatwe w wymowie, ma bogatą historię i brzmi pięknie, ale problemem może być jego znaczenie. Zdaniem niektórych, jest to najsmutniejsze imię, jakie można nadać swojemu dziecku. 

Imię Tristan w Polsce nie cieszy się popularnością. To przez smutne znaczenie?

Imię Tristan na świecie rozsławione zostało za sprawą średniowiecznej legendy o Tristianie i Izoldzie. Przez lata uważano, iż pochodzi od łacińskiego określenia "tristis", które oznacza osobę smutną, ponurą i nieszczęśliwą. Dziś wiadomo już jednak, że najprawdopodobniej wywodzi się ono od celtyckiego imienia Drustan, tłumaczonego jako "wzbudzenie", "zgiełk" czy "niepokój". Pod wpływem francuskiego słowa triste (ozn. smutny) ostatecznie przybrało formę Tristan i przylgnęła do niego zła sława. 

Wspomnieliśmy już, że w Polsce nie robi furory, co zresztą jednoznacznie potwierdzają szczegółowe statystyki GOV. Nie oznacza to jednak, że nie jest popularne w innych krajach. W Wielkiej Brytanii, Francji, krajach niemieckojęzycznych, skandynawskich oraz USA i Kanadzie rodzice chętnie nadają je swoim dzieciom.Może cię zainteresować: Takie imię otrzymał pierwszy chłopiec urodzony w Polsce w 2024 r. Polscy rodzice lubią je coraz bardziej

Kiedy wypadają imieniny Tristiana? Tę datę warto zapamiętać

Imieniny Tristana w kalendarzu wypadają dwa razy w roku. Pomimo tego, że o wiele popularniejsza jest data jesienna, 28 listopada, mężczyźni o tym imieniu świętować mogą również wiosną, w dniu 5 kwietnia. Powinniśmy o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli mamy partnera, krewnego lub znajomego, który nazywa się Tristan. Życzenia i drobny podarunek na pewno sprawią mu radość.

Czytaj również: To jedno z najpopularniejszych imion w Niemczech. Polscy rodzice też je lubią

Jaki jest mężczyzna o imieniu Tristan według numerologii? Można na nim polegać

Tristan to numerologiczna dwójka. Mężczyzna o tym imieniu jest więc osobą ambitną, spokojną i odpowiedzialną. Można na nim polegać zarówno jako na współpracowniku, jak i na partnerze. W życiu bardziej od ciągłych zmian i przygód ceni sobie stabilność - emocjonalną oraz finansową. 

Ma stałe grono znajomych i woli tworzyć stałe związki, zamiast wdawać się w romanse. To czyni go dobrym materiałem na męża i ojca. Tristan jest osobą dość przewidywalną, która decyzje podejmuje powoli, ale kiedy już się zdecyduje, nie zmienia łatwo zdania. 

Zobacz też:

Masz już taką torebkę? Tego lata będzie absolutnym hitem

Takie jeansy były hitem dekadę temu. Znów wracają na ulice

Manicure na lato dla dojrzałych kobiet. Małgorzata Kożuchowska go uwielbia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina | parenting