Reklama
Reklama

Mówią, że to najsmutniejsze imię dla dziecka. W Polsce nadano je tylko 3 razy

To stare imię dla chłopca wielu osobom kojarzy się wyłącznie ze średniowieczną legendą. Robi prawdziwą furorę za granicą, ale rodzice w naszym kraju unikają go ze względu na wyjątkowo smutne znaczenie. Przez cały 2023 rok w Polsce nazwano tak tylko troje dzieci, a szkoda, bo jest bardzo łatwe w wymowie i brzmi pięknie.

Trendy w rankingach imion dla dzieci zmieniają się każdego roku, jednak to konkretne nigdy nie cieszyło się dużą popularnością w naszym kraju. W 2027 roku w Polsce otrzymało je 45 dzieci, co było absolutnym rekordem w obecnym tysiącleciu, ale dobra passa nie potrwała długo. Od tego czasu rodzice coraz rzadziej nadają je swoim synom. W 2022 roku nazwano tak tylko pięciu chłopców, a w 2023 zaledwie trzech. 

Czyżby imię Tristan zostało całkowicie zapomniane? Jest uniwersalne, łatwe w wymowie, ma bogatą historię i brzmi pięknie, ale problemem może być jego znaczenie. Zdaniem niektórych, jest to najsmutniejsze imię, jakie można nadać swojemu dziecku. 

Imię Tristan w Polsce nie cieszy się popularnością. To przez smutne znaczenie?

Imię Tristan na świecie rozsławione zostało za sprawą średniowiecznej legendy o Tristianie i Izoldzie. Przez lata uważano, iż pochodzi od łacińskiego określenia "tristis", które oznacza osobę smutną, ponurą i nieszczęśliwą. Dziś wiadomo już jednak, że najprawdopodobniej wywodzi się ono od celtyckiego imienia Drustan, tłumaczonego jako "wzbudzenie", "zgiełk" czy "niepokój". Pod wpływem francuskiego słowa triste (ozn. smutny) ostatecznie przybrało formę Tristan i przylgnęła do niego zła sława. 

Wspomnieliśmy już, że w Polsce nie robi furory, co zresztą jednoznacznie potwierdzają szczegółowe statystyki GOV. Nie oznacza to jednak, że nie jest popularne w innych krajach. W Wielkiej Brytanii, Francji, krajach niemieckojęzycznych, skandynawskich oraz USA i Kanadzie rodzice chętnie nadają je swoim dzieciom.Może cię zainteresować: Takie imię otrzymał pierwszy chłopiec urodzony w Polsce w 2024 r. Polscy rodzice lubią je coraz bardziej

Kiedy wypadają imieniny Tristiana? Tę datę warto zapamiętać

Imieniny Tristana w kalendarzu wypadają dwa razy w roku. Pomimo tego, że o wiele popularniejsza jest data jesienna, 28 listopada, mężczyźni o tym imieniu świętować mogą również wiosną, w dniu 5 kwietnia. Powinniśmy o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli mamy partnera, krewnego lub znajomego, który nazywa się Tristan. Życzenia i drobny podarunek na pewno sprawią mu radość.

Czytaj również: To jedno z najpopularniejszych imion w Niemczech. Polscy rodzice też je lubią

Jaki jest mężczyzna o imieniu Tristan według numerologii? Można na nim polegać

Tristan to numerologiczna dwójka. Mężczyzna o tym imieniu jest więc osobą ambitną, spokojną i odpowiedzialną. Można na nim polegać zarówno jako na współpracowniku, jak i na partnerze. W życiu bardziej od ciągłych zmian i przygód ceni sobie stabilność - emocjonalną oraz finansową. 

Ma stałe grono znajomych i woli tworzyć stałe związki, zamiast wdawać się w romanse. To czyni go dobrym materiałem na męża i ojca. Tristan jest osobą dość przewidywalną, która decyzje podejmuje powoli, ale kiedy już się zdecyduje, nie zmienia łatwo zdania. 

Zobacz też:

Tę spódnicę pokochają 50-latki. Na sportowo i na elegancko

Katarzyna Skrzynecka zachwyciła nową fryzurą. Niedługo będą ją nosić wszyscy

Idealny pierścionek zaręczynowy? Jubiler zdradza, ile powinien kosztować

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina | parenting