Reklama
Reklama

Takie imię otrzymał pierwszy chłopiec urodzony w Polsce w 2024r. Rodzice lubią je coraz bardziej

Pierwszy chłopiec urodzony w Polsce w 2024 roku otrzymał wyjątkowe imię o greckim pochodzeniu. W zeszłym roku nie biło ono rekordów popularności na porodówkach, lecz od kilku dobrych lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców, którzy coraz chętniej nazywają tak synów. Czy wkrótce będzie prawdziwym hitem i uplasuje się w pierwszej dziesiątce najczęściej nadawanych imion męskich? A może nawet uda mu się wskoczyć na podium?

Nie od dziś wiadomo, że trendy w rankingach imion dla dzieci zmieniają się ekspresowo. W zeszłym roku czołowe miejsca na podium zajmowali: Nikodem, Antoni i Jan. Niektórzy mogą więc zdziwić się, że pierwszy chłopiec urodzony w Polsce w 2024 nie został nazwany żadnym z tych, ani pozostałych dziesięciu najpopularniejszych imion męskich, które rodzice nadawali swoim dzieciom w ostatnich kilku latach. 

Pierwszy chłopiec urodzony w 2024 roku otrzymał imię Tymon. Do niedawna było zapomniane

Maluch przyszedł na świat 1 stycznia 2024 roku o godz. 0:01 w Centrum Zdrowia w Mikołowie. Otrzymał piękne imię Tymon, które 24 lata temu nie było u nas prawie wcale nadawane. Statystyki GOV pokazują jednak, że od początku bieżącego tysiąclecia z roku na rok jest coraz chętniej wybierane przez Polaków. 

W 2000 roku nazwano tak 24 chłopców, co dla wielu osób było nie lada zaskoczeniem. Od tej chwili popularność imienia Tymon zaczęła jednak gwałtownie rosnąć, aż do 2020 roku, gdy w urzędach miał miejsce pod tym względem absolutny rekord. Zarejestrowano bowiem wtedy aż 4220 dzieci, którym rodzice postanowili nadać to imię, a ostatnio wciąż jest ono bardzo lubiane. 

Może cię zainteresować: Zapomniane babcine imię wraca do łask. Było hitem we wczesnym PRL-u

Imię Tymon ma wyjątkowe znaczenie. Kojarzy się z silnym mężczyzną

Imię Tymon pochodzi ze starożytnej Grecji i oznacza "zwycięzcę ludu" lub "tego, który czci".  Może być również tłumaczone jako "cześć" lub "honor". Zostało utworzone od imion złożonych typu Timótheos za pomocą sufiksu - n, po odrzuceniu ich drugiego członku. 

Imię Tymon kojarzy się z osobą silną i wytrwałą, która cieszy się szacunkiem oraz potrafi przekonywać do siebie ludzi. Nic więc dziwnego, że do dziś robi zresztą furorę w południowo-wschodniej Europie na Półwyspie Bałkańskim. Mężczyźni, którzy go noszą, mogą używać go nie tylko w popularnej u nas formie: Tymon, ale określają się również jako: Timon, Teimun i Teimuraz.

Kiedy obchodzimy imieniny Tymona? Wtedy warto złożyć życzenia

Imieniny Tymona obchodzimy wczesną wiosną 19 kwietnia. W Kościele katolickim wspomina się wtedy  św. Tymona z Koryntu, ucznia apostolskiego, żyjącego w I wieku. Termin ten warto sobie zapamiętać, zwłaszcza jeżeli mamy przyjaciela lub krewnego o imieniu Tymon. A wszystko po to, by w jego wyjątkowym dniu, móc złożyć mu życzenia oraz wręczyć symboliczny podarunek. 

Jaki jest mężczyzna o imieniu Tymon według numerologii? To urodzony lider

Tymon to numerologiczna 6, co oznacza, że jest urodzonym liderem i świetnym dyplomatą. Być może nie należy do osób szczególnie głośnych ani spragnionych atencji, ale jest niezwykle inteligentny, potrafi słuchać i zawsze wypowiada się o innych z szacunkiem. To osoba o naturze optymisty, ale jest również realistą i nigdy bez powodu nie żartuje sobie ze współpracowników. 

To połączenie sprawia, że bez trudu udaje mu się zdobyć zaufanie oraz zbudować głębokie relacje z osobami w swoim otoczeniu. Jako numerologiczna szóstka Tymon ma także predyspozycje do bycia wspaniałym mężem i ojcem. Można powiedzieć, że jest wręcz stworzony do życia w rodzinie i nie narzeka na brak znajomych, choć tych najbliższych dobiera sobie z rozwagą. Jest oddany swoim bliskim i w razie potrzeby nie zawaha się, aby wyciągnąć do nich pomocną dłoń. 

Imię Tymon najlepiej pasuje do mężczyzn spod znaków zodiaku należących do żywiołu ziemi, a więc:

  • Byka
  • Koziorożca
  • Panny

Zobacz też:

Manicure na lato dla dojrzałych kobiet. Małgorzata Kożuchowska go uwielbia

Wymieszaj z sokiem z cytryny i nałóż na twarz. Twoja skóra będzie jędrna i nawilżona

Mity dotyczące odchudzania. Na te dietetyczne pułapki wiele osób daje się nabrać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina