Reklama
Reklama

To jedno z najpopularniejszych imion w Niemczech. Polscy rodzice też je lubią

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwy, więc rodzice często kierują się obowiązującą modą lub nawiązują do bliskich osób czy słynnych ludzi. Imię Emilia cieszy się teraz w Niemczech niezwykłą wprost popularnością i jest bardzo chętnie nadawane dziewczynkom w Polsce. Co wyróżnia panie o tym imieniu? Jakie jest jego znaczenie? Wyjaśniamy.

Najpopularniejszym imieniem damskim w pierwszej połowie 2023 roku była w Polsce Zofia. Na drugim miejscu popularności wśród nadawanych dzieciom imion znalazły się Zuzanna i Laura. Dużym zainteresowaniem rodziców cieszy się także Emilia, która w tym samym zestawieniu trafiła na trzynaste miejsce. Coraz częściej można więc spotkać osoby o tym pięknym imieniu — zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Co warto wiedzieć o Emiliach?

Emilia — pochodzenie i znaczenie imienia

Emilia to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wzięło się od nazwy rzymskiego rodu Emiliuszów i oznacza osobę gorliwą, żarliwą, pilną. Łacińskie słowo "Aemulus" oznacza bowiem "zawodnik", "konkurent", "rywal", ale też "zazdrosny", "zawzięty". Może więc wskazywać na kogoś, kto żarliwie się o coś stara.

W naszym kraju imię Emilia pojawiło się pod koniec XV wieku. Obecnie to bardzo modne imię damskie, choć nie cieszy się aż tak dużą popularnością, jak u naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech bowiem Emilia była w 2023 roku najpopularniejszym imieniem żeńskim.

Czytaj też: Takie imię otrzymał pierwszy chłopiec urodzony w Polsce w 2024r. Rodzice lubią je coraz bardziej 

Emilia — kiedy obchodzi imieniny?

Kobiety o imieniu Emilia świętują najczęściej 23 maja. Mogą jednak obchodzić imieniny także 5 czerwca, 24 czerwca, 30 czerwca, 19 sierpnia, 24 sierpnia i 24 listopada. Jeśli zaś chodzi o zdrobnienia, panie o tym imieniu zwykle nazywane są Emilkami, Milkami, Emusiami czy Emkami.

Emilia — jaka jest kobieta o tym imieniu?

Emilie to kobiety podchodzące do życia w sposób praktyczny. Są obowiązkowe, zaradne i oszczędne, dlatego z tego imienia będą niezwykle zadowolone ziemskie znaki zodiaku - jak Byk czy Panna. Emilia cechuje się też sprytem, uporem i optymizmem. Do życia podchodzi z odwagą, a wrodzona inteligencja pomaga jej pokonywać ewentualne trudności. Ma dużo ciekawych pomysłów i wielu przyjaciół. Jest bowiem uczciwa i lojalna, a jej przyjaźnie są trwałe.

Zobacz też:

Kiedyś nikt nie chciał nosić takiego połączenia. W tym sezonie to będzie must-have w każdej szafie

Takie jeansy znów wracają do mody. Joanna Racewicz wygląda w nich jak milion dolarów

Zapomnij o rozdwojonych końcówkach. Ten domowy zabieg nawilża, wygładza i wzmacnia włosy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina