Reklama
Reklama

Kosztuje grosze, a napina skórę i wypełnia zmarszczki. Na pewno masz ją w kuchni

Naturalne produkty są coraz częściej wykorzystywane w pielęgnacji skóry. Przykładem jest jeden z popularnych, kuchennych składników, który pozwoli nam nawilżyć, a także wygładzić cerę. W dodatku zadziała on przeciwzmarszczkowo. Sprawdź, jak przygotować prostą i niezwykle skuteczną maseczkę do twarzy, używając pewnego produktu ze swojej kuchni.

Mąka ziemniaczana to produkt, który przyda się nie tylko w naszej kuchni. To właśnie z niej możemy przygotować odżywczą maseczkę do skóry, która zadziała wszechstronnie na naszą cerę, nadając jej zdrowego, jędrnego i promiennego wyglądu. Sprawdź, jak wykorzystać ten produkt w swojej codziennej pielęgnacji.

Maseczka z mąki ziemniaczanej - jak wpływa na zmarszczki?

Mąka ziemniaczana najczęściej używana jest jako składnik wielu różnych dań w kuchni. Jednak produkt ten ma też swoje zastosowanie jako element pielęgnujący skórę. Wynika to z obecności skrobi.

To właśnie ona po aplikacji na skórę będzie działała napinająco, poprawiając elastyczność, a także wygładzając drobne zmarszczki. Co więcej, skrobia wpływa kojąco, a także odświeża zmęczoną oraz przesuszoną skórę. Mówi się również, że skrobia z mąki może działać jak naturalny lifting, ponieważ wnika w powierzchnię skóry, wygładzając ją, napinając i wyrównując koloryt.

W dodatku mąka ziemniaczana może być świetnym sposobem dbania o cerę, ponieważ jest to produkt naturalny, pozbawiony sztucznych składników oraz konserwantów, więc nie będzie wywoływał podrażnień.

Oprócz tego skrobia wspiera procesy zatrzymywania wilgoci w skórze. Dodatkowo redukuje drobne przebarwienia i nadaje twarzy promiennego oraz zdrowego wyglądu. Mąka ziemniaczana znana jest także ze swoich właściwości kojących, więc pomoże nam pozbyć się drobnych wyprysków oraz podrażnień skóry.

Czytaj również: Zacznij używać go już teraz. Po zimie będziesz wyglądać o wiele młodziej

Maseczka z mąki ziemniaczanej - do jakiego rodzaju skóry ją stosować?

Z racji tego, że mąka ziemniaczana działa na skórę nawilżająco, kojąco, a także napinająco, to świetnie sprawdzi się u osób, które mają cerę suchą, dojrzałą lub skłonną do podrażnień. W przypadku skóry tłustej możemy co prawda wypróbować tę metodę, jednak musimy pamiętać, by nie stosować jej zbyt często.

Oczywiście niezależnie od rodzaju naszej cery, przed zastosowaniem tego naturalnego kosmetyku, należy przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry, zanim nałożymy maseczkę na całą twarz.

Jak przygotować i stosować maseczkę z mąki ziemniaczanej na zmarszczki?

Stosowanie maseczki z mąki ziemniaczanej nie jest trudne i w dodatku nie zajmie nam wiele czasu. Co więcej, istnieje kilka metod przygotowania tego naturalnego kosmetyku, więc możemy wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom:

  • Klasyczna maseczka - wystarczy wymieszać 2 łyżki mąki ziemniaczanej z letnią wodą w takich proporcjach, aby uzyskać gęstą pastę. Nakładamy ją równomiernie na skórę twarzy, omijając okolicę oczu. Po 15 minutach zmywamy maseczkę letnią wodą. Ten sposób możemy stosować dwa razy w tygodniu.
  • Odżywcza maseczka - w tym przypadku dodajemy do klasycznej maseczki kilka kropel oleju. Może to być olej arganowy, kokosowy lub po prostu oliwa z oliwek. Dzięki temu dostarczymy skórze niezbędnych kwasów tłuszczowych, które poprawią jej elastyczność, a także wzmocnią barierę ochronną.  
  • Nawilżająca maseczka - jeżeli nasza skóra potrzebuje głębokiego nawilżenia, to do pierwotnej wersji maseczki, powinniśmy dodać łyżeczkę mleka lub jogurtu naturalnego. Dzięki temu wzmocnimy efekt nawilżenia oraz dodamy skórze miękkości.

Zobacz też:

Te kolory powinny być zakazane dla kobiet po 50-tce. Postarzają przynajmniej o dekadę

Niemcy non stop nadają to stare imię, a Polacy wręcz przeciwnie. Ma 3 litery i tysiące lat

Wymieszaj i wmasuj w skórę. Zmarszczki wokół ust będą tylko wspomnieniem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja