Ekspresowy lifting, który nic nie kosztuje. Wykonasz go samodzielnie w domu
Chcąc odmłodzić swoją skórę, wcale nie musimy sięgać po zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Wystarczy wykonywać jedną prostą czynność w zaciszu domowym, aby nasza cera była zdrowa i promienna, a skóra napięta, jak po liftingu. Podpowiadamy, co robić, by stymulować mięśnie twarzy, pobudzić je oraz unieść.
Coraz większą popularnością cieszy się japoński masaż twarzy, który łączy w sobie różne techniki, dzielące się na masaż głęboki i powierzchowny. Dzięki temu skupia się on na pobudzeniu mięśni twarzy, co pomaga je wzmocnić oraz unieść. Sprawia to, że skóra nie tylko wygląda na młodszą, ale i bardziej promienną oraz zdrowszą.
Japoński masaż twarzy dłońmi obejmuje obszar szyi, okolic karku oraz jak sama nazwa wskazuje także twarzy. Ma on wpływać relaksująco na skórę oraz korzystnie oddziaływać na jej wygląd. Wynika to z tego, że masaż drenuje skórę oraz działa liftingująco. Jest on również sporym zastrzykiem energii dla cery, a efekty widoczne są niedługo po zabiegu.
Wykonywane podczas masażu lekkie ruchy powierzchniowe poprawiają krążenie limfy. Przekłada się to bezpośrednio na usuwanie toksyn z organizmu, a także na zdrowszy i bardziej promienny wygląd skóry. Dodatkowo masaż pobudzając krążenie krwi, sprawia, że nasza skóra staje się lepiej odżywiona. Zabieg ten powinien trwać około 5-10 minut. Możemy go wykonywać 3-4 razy w tygodniu.
Czytaj również: Masz dość częstego farbowania odrostów? To koloryzacja na dłużej ukryje naturalne pasma
Zanim przystąpimy do wykonywania masażu twarzy, musimy odpowiednio przygotować naszą skórę. Powinniśmy oczyścić ją ulubionym żelem lub płynem, a następnie nałożyć na nią serum lub krem nawilżający. Kolejnym krokiem jest użycie olejku do twarzy, który zapewni niezbędny do masażu poślizg.
Następnie odchylamy lekko głowę do tyłu i trzymając zaciśnięte pięści, wciskamy knykcie w czoło. Kontynuując naciskanie, przesuwamy pięści wzdłuż linii włosów, przeciągając je w kierunku skroni, a później płatków uszu i kończąc na obojczykach.
Mimo wielu zalet tego masażu nie każdy może go wykonywać. Zaleca się, aby nie przeprowadzać go przy stanach zapalnych organizmu oraz twarzy, a także przy stanach zapalnych jamy ustnej.
Masażu powinniśmy unikać również przy opryszczce czy zaostrzonym trądziku. Podobnie jest w przypadku, gdy niedawno przeprowadzane były na naszej skórze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i ich efekt jest jeszcze świeży. Wtedy to należy się wstrzymać z masażami na jakiś czas.
Kolejnym krokiem jest złączenie dłoni i trzymanie kciuków prosto. Umieszczamy czubek prawego kciuka pod wewnętrznym kącikiem lewego oka w pobliżu nosa. Delikatnie naciskamy i przesuwamy kciuk w kierunku ucha, a następnie w dół szyi w kierunku obojczyka. Powtarzamy to dwukrotnie z każdej strony. Oprócz tych podstawowych elementów możemy dodać także inne znane nam ujędrniające ruchy.
Zobacz też:
Kozaki, które wyszczuplają i wydłużają nogi. Ten kolor, to hit
Wyciśnij i nałóż na twarz. Skóra będzie rozświetlona i napięta, a zmarszczki spłycone
Koloryzacja włosów się nie udała? Ten produktem usuniesz farbę i zabezpieczysz końcówki