Reklama
Reklama

Chcesz nosić ubrania idealnie dopasowane do twojej urody? Chat GPT przeprowadzi analizę kolorystyczną za darmo

Analiza kolorystyczna to coś, co pomoże nam określić jakie barwy do nas pasują i co nosić, by wyglądać korzystnie i promiennie. Jednak takie usługi sporo kosztują i nie każdego na to stać. Z pomocą przychodzi sztuczna inteligencja, która zrobi to dla nas za darmo. Podpowiadamy, jak sprawdzić, które kolory do nas pasują, a których lepiej unikać.

Sztuczna inteligencja zyskuje coraz więcej zwolenników i ułatwia nam wiele aspektów życia. Korzystając z chatu GPT możemy dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy. Jedną z przydatnych funkcji jest to, że może on dla nas wykonać darmową analizę kolorystyczną. Sprawdź, jak to zrobić i jakie informacje podać sztucznej inteligencji, aby mogła dopasować do naszego typu urody odpowiednie barwy.

Czym jest analiza kolorystyczna?

Analiza kolorystyczna polega na określeniu, jakie barwy pasują do naszej urody i które z nich powinniśmy nosić przy twarzy, aby była ona promienna i wyglądała na wypoczętą. Tego typu analizę należy wykonywać bez makijażu, samoopalacza czy kolorowych szkieł kontaktowych. Profesjonalnie wykonujące ją stylistyki dopytują również o naturalny kolor włosów, skóry oraz oprawy oczu.

Dzięki analizie możemy dopasować noszone na co dzień ubrania i stworzyć garderobę, dzięki której zawsze będziemy prezentować się świeżo i korzystnie. Na jej podstawie określane jest czy nasz typ urody to wiosna, lato, jesień czy zima.

Jednak skorzystanie z takiej usługi, wykonywanej przez eksperta, nie jest tanie i może kosztować około kilkuset złotych. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia, dzięki której wykonamy analizę za darmo, a dokładniej zrobi to za nas chat GPT.

Czytaj również: Jak dobrać fryzurę do swojego kształtu twarzy? Odejmiesz sobie lat i zbędnych kilogramów

Jak wykonać darmową analizę kolorystyczną?

Dzięki sztucznej inteligencji możemy wykonać analizę kolorystyczną online, nic za to nie płacąc. Wystarczy, że odpowiednio poinstruujemy chat GPT, tak jak zrobiła to jedna z użytkowniczek TikToka. Na jej profilu możemy obejrzeć dokładną instrukcję, którą stworzyła, na podstawie innych zagranicznych filmików. Oto co musimy zrobić krok po kroku, aby przeprowadzić analizę:

  1. Wykonujemy selfie, robiąc zdjęcie w naturalnym świetle bez makijażu.
  2. Włączamy edycję zdjęcia i klikamy ikonę pisaka, a następnie naciskamy tęczowe kółeczko.
  3. Nanosimy je na obszar czoła, dzięki czemu pokaże nam się pasek z kolorami oraz podpis barwy zawarty w kodzie. Kopiujemy go i zapisujemy w notatniku.
  4. Następnie powtarzamy ten proces, przenosząc kółko najpierw na oczy, a potem na włosy. Za każdym razem kopiujemy pojawiające się kody.
  5. Mając już te informacje, piszemy na chacie GPT wiadomość, zawierającą informację o tym, jaki jest nasz kolor skóry, włosów oraz oczu i zadajemy pytanie "Jaką jestem paletą odcieni skóry w kategoriach wiosna, lato, jesień, zima?".
  6. Po uzyskaniu odpowiedzi możemy dodatkowo zapytać sztuczną inteligencję, jakie w związku z tym kolory do nas pasują, a jakich powinniśmy unikać.

Zobacz też:

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

Ta maść powinna się znaleźć w każdej kosmetyczce. Usuwa zmarszczki za grosze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | moda