Reklama
Reklama

5 powodów, przez które on zdradza. To dlatego szuka kochanek na boku

Nikt z nas nie jest święty, a jednak za rozpad związku najczęściej obwiniamy wyłącznie tę osobę, która dopuściła się "skoku w bok". Nie jest to jednak obiektywne podejście. Świat nie jest czarnobiały, a powody, dlaczego mężczyźni zdradzają, mogą być różne. Zdarza się jednak, że panie same, nieświadomie "wpychają" swoich małżonków w ramiona innej kobiety. Jak to możliwe? Oto 5 powodów, przez które mężczyźni zdradzają swoje żony.

Zdrada w małżeństwie dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. I choć proporcje stopniowo się zmieniają, sondaże nadal pokazują, że to właśnie panowie na świecie częściej dopuszczają się "skoków w bok". 

  • Dowodem na to jest, chociażby wykres General Social Survey, zgodnie z którym w 2018 i 2019 roku aż 20 procent ankietowanych mężczyzn przyznało, że uprawiali seks z kimś innym, aniżeli ich współmałżonek. To dość dużo w porównaniu do 13 procent pań. 
  • Mało kiedy wina leży jednak wyłącznie po jednej stronie. Oczywiście są osoby, które działają bez skrupułów, kierując się pragnieniem zaspokojenia własnych potrzeb. Egoistów na świecie nie brakuje. 
  • Prawda jest jednak taka, że w mniejszym lub większym stopniu, do niewierności mężów swoim zachowaniem przyczyniać mogą się również kobiety. Dlaczego mężczyźni zdradzają? Oto 5 powodów, przez które panowie najczęściej decydują się na "skoki w bok".

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Bo nie dojrzeli jeszcze do małżeństwa

Pochopne podjęcie decyzji o wejściu w związek małżeński może skutkować późniejszą zdradą. Panie często naciskają na swoich partnerów w kwestii oświadczyn i ślubu. Mężczyźni zmieniają stan cywilny bez całkowitej pewności, że to właśnie z tą kobietą pragną spędzić resztę życia. A później okazuje się, że związek małżeński ich przerasta. Nie są szczęśliwi i boją się przyznać do "porażki", a ponieważ nie radzą sobie z tymi emocjami, zaczynają szukać odskoczni na boku. 

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Bo nie czują się wystarczający

Kolejny powód, dlaczego mężczyźni zdradzają, jest taki, że nie czują się oni wystarczający dla swojej kobiety. Seksuolog Danielle Adinolfi zaznaczył, że dla panów poczucie docenienia jest kluczowe w relacji. Niestety są panie, które próbują na siłę zmieniać swoich partnerów. Zamiast docenić fakt, iż starają się oni rozwijać, krytykują ich zawód, marzenia czy sposób, w jaki wykonują obowiązki domowe. Prowadzi to do braku zaangażowania i stopniowego oddalania się emocjonalnego partnerów. 

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Bo żony nie doceniają ich w łóżku

Panowie mogą wykazywać skłonności do zdrad zwłaszcza wtedy, gdy żony krytykują ich poczynania w sypialni, lub nie mają na nie ochoty. Po kilkukrotnym odrzuceniu mogą zacząć szukać kobiety, przy której po prostu poczują się męsko. Nie ma sensu doszukiwać się w tym większej filozofii. Każdy człowiek ma swoje potrzeby i upodobania. Warto więc szczerze rozmawiać z partnerem o tym, co można zrobić, aby poprawić jakość pożycia seksualnego w związku małżeńskim

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Bo żony nie poświęcają im uwagi

Chwile spędzane z maluchem mają kluczowe znaczenie dla jego rozwoju i dobrego samopoczucia. Jednak wraz z pojawieniem się potomka pary nie powinny oddalać się od siebie. Niestety wiele kobiet po ślubie skupia się wyłącznie na dziecku, ograniczając kontakt z małżonkiem do minimum. Panie zapominają o swoich potrzebach i przestają o siebie dbać, co odbija się również na relacjach. 

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Bo po prostu tego chcą

Można powiedzieć, że ostatni powód jest "prosty jak budowa cepa", a jednocześnie może być najbardziej niezrozumiały dla samych kobiet, które zostają zdradzone przez męża. Dr Lawanda N. Evans uważa, że "nie ma uzasadnionego wyjaśnienia, dlaczego mężczyźni zdradzają". Wynika to bowiem z ich osobistej decyzji. 

Być może inna kobieta zafascynowała ich na tyle, że wydała im się bardziej interesująca od partnerki, która już ich nie pociąga (emocjonalnie lub fizycznie). W stałej relacji jest wiele niedopowiedzeń, wzajemnego żalu i nierozwiązanych spraw, przez które panowie szukają "odskoczni". Może to również wynikać z tzw. "kryzysu wieku średniego"

A dlaczego kobiety zdradzają?

Panie również nie są święte i okazuje się, że również zdradzają one z podobnych powodów, jak ich partnerzy, (choć widać tutaj znacznie większy nacisk na aspekt emocjonalny). 

Pisarka Susan Shapiro Barash, kilka lat temu badała przyczyny niewierności kobiet w Stanach Zjednoczonych na potrzeby książki "A Passion For More: Affairs That Make or Break Us". Odkryła wówczas, że pomimo różnych sytuacji, powody niewierności pań sprowadzały się zasadniczo do jednego z czterech aspektów: 

  • sprawy wzmacniające, 
  • sprawy związane bezpośrednio z seksem, 
  • sprawy miłosne
  • sprawy związane z poczuciem własnej wartości. 

Zobacz też:

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

Ta maść powinna się znaleźć w każdej kosmetyczce. Usuwa zmarszczki za grosze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: związek