Reklama
Reklama

Te rzeczy w PRL-u chciał mieć każdy. Sprawdź, czy pamiętasz, do czego służyły [QUIZ]

Weź udział w quizie, aby przekonać się, czy znasz kultowe przedmioty z PRL-u. Jeżeli dorastałeś w tamtym okresie, albo interesujesz się nim, poprawna odpowiedź na przygotowane przez nas pytania nie powinna stanowić dla ciebie żadnego problemu. Nie wahaj się więc długo, by rozpocząć sentymentalną w podróż w czasie i odkryj, czy potrafisz rozpoznać rzeczy, pojazdy i potrawy, o których jeszcze kilka dekad temu mówili wszyscy Polacy.

Polska Rzeczpospolita Ludowa (w skrócie PRL) była specyficznym okresem w dziejach naszego kraju, który trwał od 1952 do 1989 roku. Jeżeli jesteś zbyt młody, aby móc go pamiętać, możesz zapytać swoich rodziców, lub dziadków, jak wyglądała wtedy codzienna rzeczywistość. Niektórzy na pewno woleliby o tych czasach zapomnieć, m.in. dlatego, że w sklepowych kolejkach trzeba było odczekać swoje, a dostępność produktów była, lekko mówiąc, mocno ograniczona. 

Większość Polaków prowadziła bardzo skromne życie, jednak są tacy, którzy do dziś wspominają PRL z sentymentem. Przede wszystkim, z uwagi na prostotę życia, ludzką życzliwość, kultowe przysmaki (m.in. kogel mogel i chałwa) oraz przedmioty wytwarzane w tamtym okresie. 

Niektóre przedmioty z PRL są dziś warte majątek

Za niektóre rzeczy z czasów PRL kolekcjonerzy dziś są w stanie zapłacić fortunę. Dotyczy to przede wszystkim starych monet, banknotów, gazet i książeczek, a także porcelanowych zastaw, figurek oraz kryształów wytwarzanych w polskich hutach. 

Na internetowych aukcjach zawrotne ceny osiąga również biżuteria o wyjątkowym charakterze m.in. pierścionki, kolczyki i bransolety. Na zakup naszyjników również nie brakuje chętnych, a na tym wcale nie koniec, ponieważ dużą popularnością cieszą się także meble, zegary, zabawki i bombki na choinkę.

Może cię zainteresować: Masz w domu taką monetę? Możesz za nią dostać nawet 30 tys. złotych

Weź udział w quizie o przedmiotach z PRL i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz te czasy

Okres PRL-u zawsze wydawał ci się na swój sposób fascynujący i uważasz, że dobrze znasz kultowe sprzęty, pojazdy i akcesoria z tamtych czasów? W takim razie, koniecznie przyjmij nasze wyzwanie i sprawdź się w poniższym quizie. Możesz również podesłać test swoim znajomym, aby przekonać się, który z was może się pochwalić największą wiedzą na ten temat. 

Czytaj również: W PRL-u była synonimem luksusu. Gdy kwitnie, przypomina egzotycznego ptaka

Zobacz też:

Jak dobrze pamiętasz te bajki? Komplet punktów zdobędą tylko najlepsi

Rozpoznasz wszystkie gatunki grzybów? 10 punktów zdobywają tylko najlepsi grzybiarze

Te bajki rządziły na ekranach w czasach PRL. Dasz radę odgadnąć wszystkie 15 tytułów?

INTERIA.PL