Reklama
Reklama

​Zostało ci jedzenie po świętach? Te produkty możesz mrozić bez obaw

Święta, oprócz czasu spotkań z bliskimi i odpoczynku, to również okres przygotowywania wielu potraw. W wielu przypadkach ilość jedzenia jest tak duża, że nawet całe rodziny nie dadzą rady wszystkiego zjeść. Sprawdź, które świąteczne potrawy możesz bez obaw zamrozić, a których pod żadnym pozorem nie możesz wkładać do zamrażarki.

Te świąteczne przysmaki możesz mrozić bez obaw

Wśród wielkanocnych smakołyków, które nie stracą swoich wartości po zamrożeniu, znajdują się przede wszystkim ciasta. Bez obaw możemy zamrozić resztę babki wielkanocnej, sernika czy nawet wielkanocnego mazurka. Tak naprawdę w przypadku ciast można mrozić wszystkie rodzaje oprócz makaroników i bezy. Bez obaw możemy także mrozić produkty z mięsa. Wędliny, szynki i kiełbasy możemy trzymać w zamrażalniku przez 1-2 miesiące. Co ciekawe nawet do pół roku możemy mrozić... żurek. W tym przypadku należy jednak pamiętać, by wyjąć z zupy dodatki takie jak jajko czy kiełbasa.

Sprawdź również: Gołębie nie znoszą tego zapachu. Rozsyp na parapecie, a będą go omijać z daleka

Tego jedzenia po świętach lepiej nie zamrażaj

Jednak jest także spora grupa produktów, które znajdą się na stole wielkanocnym, a których nie będziemy mogli zamrozić. Przede wszystkim będą to jajka faszerowane, czy też ugotowane na twardo. Możemy je trzymać w lodówce przez kilka dni, ale nie możemy zamrozić. Złym pomysłem będzie również mrożenie sałatek, szczególnie tych z majonezem. Podczas rozmrażania mogą się w nim pojawić bakterie, które będą groźne dla naszego organizmu. Nie warto również zamrażać galartu. Po pierwsze pod wpływem ujemnej temperatury straci smak, a po drugie znacznie zmieni się jej struktura.

Zobacz też:

Nie musisz prać dywanu. Tym tanim sposobem wyczyścisz go na sucho

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki