Reklama
Reklama

Zawsze piorę w ten sposób puchową kurtkę. Dzięki temu jest miękka jak chmurka

Puchowe kurtki mogą służyć ci przez lata, ale nie zdziw się, jeśli po całym roku spędzonym w szafie będą mieć nieprzyjemny zapach. Na szczęście możesz je bardzo łatwo odświeżyć we własnym domu i to niekoniecznie poprzez pranie ręczne. Zastosuj ten prosty trik, a po wyjęciu z bębna pralki twoje ciepłe ubrania na pewno się nie zniszczą. Kurtka zimowa będzie miękka jak chmurka i pachnąca.

Temperatura w Polsce spada. Dlatego, jeśli jeszcze nie przygotowałaś swoich okryć wierzchnich na zimę, masz teraz ostatni moment, aby zrobić to przed nadejściem mrozów. Dotyczy to zwłaszcza kurtek puchówek, które przechowywane przez rok w głębi starej drewnianej szafy, mogą przesiąknąć nieprzyjemnym zapachem. 

Na całe szczęście możesz je łatwo odświeżyć w pralce. I nie musisz martwić się, że zniszczą się w po wrzuceniu do bębna urządzenia, bo istnieje prosty domowy sposób, aby temu zapobiec.

Zrób to przed włożeniem kurtki do pralki, a będzie wyglądała jak nowa

Podobno puchowej kurtki pod żadnym pozorem nie wolno prać w pralce. Zaleca się pralnię chemiczną, ewentualnie odświeżenie ubrania w rękach, ale wrzucanie takiej odzieży do bębna nie jest polecane. A to wielki błąd, przez którą nie potrzebnie tracisz pieniądze, czas i energię. 

Przed normalnym praniem wystarczy dokładnie zasunąć wszystkie suwaki i przewrócić materiał na lewą stronę, a następnie zamoczyć kurtkę puchową na 10 minut w zimnej wodzie. Wrzuć ją do miski i lekko przygnieć, aby pozbyć się nadmiaru powietrza w wypełnieniu kurtki. A później możesz  już włożyć ją do pralki. 

Może cię zainteresować: Wrzucasz to do pralki? Uważaj, bo możesz ją zepsuć

Jak prać kurtkę puchową w pralce? Z piłeczkami tenisowymi

Aby kurtka puchowa nie odkształciła się podczas prania, do bębna wraz z nią wrzuć od 4 do 5 piłeczek tenisowych. Gdy urządzenie będzie pracować, będą one systematycznie obijać się o materiał, dzięki czemu puch nie zlepi się, a ubranie będzie idealnie czyste. 

To też jest ważne, kiedy pierzesz kurtkę puchową w pralce

Aby kurtka puchowa nie zniszczyła się w pralce, uważnie czytaj wskazówki na dołączonych do niej metkach. Znajdziesz tam m.in. informację na temat zalecanego sposobu i temperatury prania. Na ogół zalecany jest program z liczbą obrotów oscylującą w granicach od 400 do 600 i temperaturą nieprzekraczającą 30 stopni.

Pamiętaj również o odpowiednim środku do odświeżania ubrań. Zwykły proszek czy płyn do prania, warto zastąpić specjalną emulsję przeznaczoną do prania puchowych ubrań z drogerii. Przy praniu kurtki puchowej nie stosuj również płynu do zmiękczania tkanin, bo w ten sposób możesz ją tylko zniszczyć.

Czytaj również: Ten składnik działa na tłuszcz jak rozpuszczalnik. Szybko wyczyścisz nim brudny okap

Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki