Reklama
Reklama

Ten składnik działa na tłuszcz jak rozpuszczalnik. Szybko wyczyścisz nim brudny okap

Na pewno często czyścisz brudne blaty, przepełnione zaschniętym tłuszczem kuchenki i piekarniki. Możemy się jednak założyć, że podczas sprzątania szerokim łukiem omijasz kuchenny okap, który nieczyszczony, może stać się najbardziej zaniedbanym elementem w całym twoim domu. Zamiast nadal ignorować to siedlisko zaschniętego brudu, kurzu i tłuszczu, po prostu załóż rękawiczki i wyczyść swój brudny okap za pomocą domowego "rozpuszczalnika" z kuchennej szafki.

Okap jest przydatnym elementem wyposażenia kuchni. Pochłania nieprzyjemne zapachy i nadmiar pary podczas przygotowywania potraw. Usprawnia także proces cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu, ale niestety jego posiadanie ma również jedną wielką wadę. Niestety szybko gromadzi się na nim brud. 

Nieczyszczony szybko staje się więc największym siedliskiem kurzu w całym mieszkaniu, a jednak Polacy szerokim łukiem omijają to urządzenie podczas sprzątania. Jeśli ty również od dawna go nie czyściłaś, powinnaś zmienić swoje podejście. Tym bardziej że najlepszy "rozpuszczalnik" do zaschniętego tłuszczu i kurzu na okapie kuchennym masz już w swoim domu. 

Jak wyczyścić brudny okap kuchenny? Popularny składnik działa na tłuszcz jak rozpuszczalnik

Aby wyczyścić brudny okap kuchenny, nie musisz wcale wydawać pieniędzy na drogą chemię ze sklepu. Zaschnięty tłuszcz, kurz i inne zabrudzenia szybko znikną, gdy umyjesz go sodą oczyszczoną. Potrzebne będzie ci około szklanki 3/4 opakowania popularnego produktu, które musisz po prostu wysypać na brudny filtr.

Zdejmij go, włóż do zatkanego korkiem zlewu (pod żadnym pozorem nie wkładaj go do zmywarki), posyp sodą oczyszczoną i zalej kratę wrzątkiem tak, by cała znalazła się pod wodą się w wodzie. Pozostaw na kwadrans, a później normalnie umyj gąbką i wytrzyj. To wystarczy, aby twój brudny okap kuchenny znów lśnił jak lustro. 

Możesz również włożyć brudny filtr do dużego garnka z wrzątkiem i sodą oczyszczoną. Taki trik na czyszczenie brudnego okapu kuchennego wypróbował już zresztą jeden z popularnych użytkowników TikToka.

Może cię zainteresować: Zrób kule do czyszczenia toalety. Wyplenią każdy brud, a kosztują grosze

Nie tylko soda oczyszczona. Te produkty również doczyszczą brudny okap

Jeżeli nie masz w domu sody oczyszczonej, nie martw się. Brudny okap bez problemu doczyścisz również proszkiem do pieczenia, z którym powinnaś postępować podobnie jak z wyżej opisanym produktem. 

Do czyszczenia tak uporczywych zabrudzeń powinna sprawdzić się także... oliwka dla niemowląt, która w połączeniu z wilgotną ściereczką z mikrofibry potrafi czynić prawdziwe cuda. 

Czytaj również: Tłuste plamy na ścianach znikną w 20 minut. Wystarczy, że posmarujesz je tym

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki