Reklama
Reklama

Tłuste plamy na ścianach znikną w 20 minut. Wystarczy, że posmarujesz je tym

Nawet najpiękniej urządzony pokój przestaje robić wrażenie, jeśli szpecą go nieestetyczne, tłuste plamy na ścianach. Obecnie większość farb dostępnych na rynku jest odporna na mycie. Nie oznacza to jednak, że powinieneś przecierać je zwykłą wodą. To zbyt mało, aby pozbyć się uporczywych zabrudzeń, ale wystarczy, że posmarujesz ścianę tym popularnym preparatem, a po 20 minutach znów będzie wyglądać jak świeżo malowana.

Plamy na ścianach z błota albo tłuszczu mogą oszpecić nawet najbardziej stylowe wnętrze. Niestety próba pozbycia się ich samą wodą może jedynie pogorszyć sytuację. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnego sposobu, aby usunąć z murów nieestetyczne zabrudzenia. 

Istnieje banalny trik, dzięki któremu w 20 minut wyplenisz nieestetyczny brud ze ścian. Po prostu posmaruj je tym popularnym preparatem ze sklepu, aby po tłustych plamach nie było śladu, a farba znów wyglądała jak świeżo malowana!

Zapomnisz o tłustych plamach na ścianie. Posmaruj je tym, a znikną po 20 minutach

Dzięki temu, że obecnie większość farby dostępne na rynku charakteryzują się wysoką odpornością na mycie, czyszcząc je, nie musisz już obawiać się o zniszczenie ścian. Niewielkie zacieki możesz łatwo usunąć zwilżoną szmatką, ale wiedz, że tak naprawdę wyplenienie nawet bardzo tłustej plamy ze ściany również nie powinno stanowić dla ciebie problemu. 

Potrzebne są ci do tego jedynie spryt, dobre chęci i sklepowy preparat, który na pewno masz już w swoim domu. Posmaruj tłustą plamę na ścianie... pianką do golenia i potrzymaj ją tak przez 20 minut. Po tym czasie powierzchnię przetrzyj zwilżoną ściereczką i ciesz się efektem. 

Może cię zainteresować: Najlepszy płyn do mycia podług zrobisz w 5 minut, a wypleni każdy brud

Nie tylko pianka do golenia. Tym umyjesz ścianę, która jest mocno zabrudzona

A czym myć ściany, jeśli zabrudzona jest dużą powierzchnia i sama pianka do golenia nie pomaga? W takiej sytuacji sięgnij po stary domowy specyfik, który przygotujesz w 5 minut na bazie szarego mydła. 

Jeżeli kupiłeś go w formie kostki, to po prostu zetrzyj trochę szarego mydła do wiadra z ciepłą wodą, a jeśli w płynie, to wlej kilka kropel do miski z wodą. Gdy rozpuści się, nałóż preparat na gąbkę i wyczyść brudną ścianę. 

Czytaj również: Zacieki na szybie prysznicowej? Spryskaj ją tym, a po 20 minutach będzie lśniła jak lustro

Zobacz też:

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie