Reklama
Reklama

Zastosowania imbiru, o których nie miałeś pojęcia

Właściwości imbiru są cenione od wieków. Roślina pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej i jest stosowana jako przyprawa. Zastosowanie imbiru jest wyjątkowo zróżnicowane.

Imbir jest powszechnie stosowany w przemyśle żywieniowym. Korzeń sprzedaje się w całości lub w sproszkowanej formie. Smak i właściwości rośliny uzupełniają skład wielu dań i naparów. Jednak to nie koniec zastosowań rośliny.

Na przestrzeni dziejów imbir był wykorzystywany w jeszcze jeden ważny sposób. Ze względu na liczne właściwości prozdrowotne, roślinę używano w medycynie ludowej. Aktualnie imbir jest także składnikiem wielu suplementów diety. 

O tych zastosowaniach imbiru wiele osób nie ma pojęcia

Imbir ma działanie przeciwbólowe ze względu na znajdujący się w jego składzie gingerol. Wpływa m.in. na łagodzenie bólów miesiączkowych oraz stanów zapalnych. Takie działanie można sobie zapewnić, stosując zdrowy olejek imbirowy.

Dzięki swoim właściwościom imbir jest też wykorzystywany jako remedium na migrenę. Od tysięcy lat dobrodziejstwa rośliny pozwoliły milionom ludzi uśmierzyć ból. Przyjmowanie imbiru przyczynia się do zmniejszenia częstotliwości oraz nasilenia ataków migrenowych, a także towarzyszących im mdłości. Żeby skorzystać z takiego działania, stosuje się imbirowe plastry na bóle.

Jak przygotować olejek imbirowy oraz plastry na bóle?

Do przygotowania olejku z imbiru potrzebna będzie ¼ szklanki oleju kokosowego oraz 2 łyżki startego imbiru. Na początku olej trzeba rozpuścić na rozgrzanej patelni, a potem dodać imbir i gotować wszystko na wolnym ogniu przez ok. 5-10 minut. Następnie olejek można wcierać w bolące miejsca.

Drugim rozwiązaniem jest imbirowy plaster na bóle. Do przygotowania potrzebna będzie 1 łyżka startego imbiru i gaza. Starty imbir trzeba będzie umieścić na gazie i przyłożyć do brzucha, pozostawiając na 20-30 minut. Ból powinien złagodnieć za sprawą ciepła i właściwości imbirowego plastra.

Czytaj również: To najlepszy sposób na katar. Ten naturalny antybiotyk znajdziesz w kuchni

Jakie pozytywne działanie wykazuje imbir?

Wymienione zastosowania to nie wszystko, co można uzyskać, przyjmując imbir. Korzeń działa też w dobry sposób na zęby oraz przyczynia się do polepszenia koncentracji. Jest też niebywale efektywną bronią w walce z przeziębieniem, na przykład po dodaniu go do herbaty, czy wywaru z cytryną i miodem. Ze względu na te właściwości imbir oraz produkty, w których jest zawarty, powinny znajdować się w każdej domowej apteczce. 

Zobacz też:

Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle

Rachunki za ogrzewanie spadną w mgnieniu oka. Wystarczy, że przykleisz to do okien

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie