Reklama
Reklama

Zapomnij o proszku do prania. Wystarczą dwa składniki za grosze, by ubrania były czyste i miękkie

Wiele osób nie wyobraża sobie robienia prania bez użycia proszku do prania oraz płynu do płukania o intensywnym zapachu. Okazuje się jednak, że jest to niezwykle proste do wykonania. Co więcej, to ekonomiczne rozwiązanie, które niesie za sobą również pozytywne korzyści dla naszego środowiska. Podpowiadamy, jak zrobić pranie z użyciem produktów, które znajdziesz w kuchennej szafce. Ubrania już zawsze będę czyste i przyjemnie miękkie.

Aktualnie coraz więcej osób poszukuje alternatywnych sposobów na codzienne czynności, takie jak pranie ubrań. Jeszcze lepiej, gdyby te rozwiązania były ekonomiczne. Na szczęście jest to możliwe i to z wykorzystaniem produktów, które znaleźć można w niemal każdej kuchni.

Niezawodny ocet i soda oczyszczona sprawdzą się również do prania ubrań. Co więcej, dzięki użyciu tych produktów odzież będzie dokładnie doprana, świeża i przyjemnie miękka. Kiedy raz wypierzesz ubrania z użyciem octu i sody oczyszczonej, już więcej nie wrócisz do sklepowych środków chemicznych.

Tradycyjne środki do prania a środowisko

Pranie ubrań to czynność, która wykonywana jest nawet i kilka razy w tygodniu. Podąża za tym spore użycie wody, a także środków chemicznych. Te nie są obojętne dla środowiska, ponieważ często zawierają szkodliwe substancje, które zanieczyszczają wodę i trafiają do środowiska naturalnego. Co więcej, mogą one nie być dobre dla naszego zdrowia.  

W trosce o planetę warto dokonywać małych zmian nawyków. Zamiana tradycyjnych środków do prania na ocet i sodę oczyszczoną może być jednym z nich. Zwłaszcza że jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, w wyniku którego ubrania będą miękkie i przyjemnie świeże. Pranie ubrań w ten sposób to nie tylko korzyść dla planety, ale również dla ciebie.

Przeczytaj również: Ile proszku naprawdę potrzeba do zrobienia prania? Wiele osób popełnia błąd

Niezawodne produkty, które efektywnie zastąpią tradycyjne środki do prania  

Używanie sody oczyszczonej i octu do robienia prania jest ekologiczną alternatywą do niektórych silnych detergentów. Nadto są one zdecydowanie delikatniejsze dla tkanin w porównaniu do chemicznych środków. Skutecznie neutralizują nieprzyjemne zapachy, a także dobrze radzą sobie z usuwaniem plam, pozostawiając ubrania świeże i czyste. 

Ocet znany jest z zastosowania w kuchni, ale również jako skuteczny domowy środek o szerokim wachlarzu działań. Sprawdzi się do usuwania kamienia, czyszczenia zmywarki czy mycia szyb. Okazuje się, że swoje zastosowanie odnajdzie również podczas robienia prania. Dodanie pół szklanki octu w zamian za płyn do płukania sprawi, że pranie będzie zaskakująco miękkie, a kolory bardziej intensywne. Ocet dobrze sprawdzi się również podczas prania ręczników czy jeansów.  

Soda oczyszczona słynie z tego, że używana jest do wypieków. Jej zastosowanie jest jednak zdecydowanie szersze. Tak jak w przypadku octu, sprawdza się do usuwania uporczywych plam czy zapachów. Między innymi dobrze poradzi sobie z nieprzyjemną wonią wydobywającą się z butów. Soda wykazuje również właściwości czyszczące. Skutecznie zadziała również w czasie prania. Wystarczy pół szklanki, aby usunąć brud i nieprzyjemny zapach. Dodatkowo świetnie zadziała jako zmiękczacz przy twardej wodzie.  

Zobacz również: Wlej do komory na płyn do płukania przed praniem jeansów. Będą miękkie i nie stracą koloru

Tak zastosuj te środki, a pranie będzie świeże i miękkie 

Pranie z pomocą tych produktów nie jest skomplikowane. Wystarczy sodę oczyszczoną zamieścić wraz z ubraniami w bębnie, natomiast ocet wlać we właściwą przegródkę jako ostatnie płukanie. Pralkę należy ustawić na normalny cykl.  

Wiele osób może przerażać przeświadczenie, że na ubraniach wypranych w occie pozostanie jego specyficzny zapach. Można w pełni wyzbyć się takich obaw, ponieważ znika on po wysuszeniu ubrań. Jeśli natomiast zależy ci, aby wyprane rzeczy odznaczały się przyjemnym zapachem, możesz w tym celu użyć naturalnych olejków eterycznych. To prosty sposób na pięknie pachnące pranie bez użycia sztucznych zapachów. 

Zobacz też:

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki