Reklama
Reklama

Wlej do komory na płyn do płukania przed praniem jeansów. Będą miękkie i nie stracą koloru

Prawidłowe pranie jeansów ma kluczowe znaczenie nie tylko dla ich wyglądu, ale również dla trwałości materiału. Mogą służyć przez wiele lat, jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Dodatkowo warto zatroszczyć się o to, aby tuż po praniu były przyjemnie miękkie i odświeżone. Można to zrobić za pomocą domowego sposobu. Podpowiadamy, co zrobić, aby sztywne po praniu jeansy nie były już więcej problemem.  

Większość osób jeansy pierze razem z ubraniami z innych tkanin. Choć nie jest to duży błąd, warto zapoznać się zasadami dotyczącymi prania ubrań z tego materiału. Pomoże to dłużej zachować ich dobry stan. Co więcej, użycie odpowiednich środków może pomóc uporać się ze sztywnością materiału, która jest niezwykle dokuczliwa tuż po wypraniu jeansów.  

Jak prawidłowo wyprać jeansy? 

Jeansy to element garderoby, który można znaleźć praktycznie w każdej szafie. Ulubiona para z dobrej jakości materiału, może posłużyć przez wiele lat. Warto więc o nią odpowiednio zadbać. Z pewnością na stan jeansu wpływ ma prawidłowo wykonywane pranie. Dobrze wtedy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.  

Nieodpowiednie pranie jeansów niszczy tkaninę, przez co spodnie tracą swój kolor oraz jakość materiału. Jak więc zrobić to dobrze? Przede wszystkim ważna jest temperatura wody. Jeansowy materiał powinien być prany maksymalnie w 30 st. C. Wyższa temperatura może doprowadzić do skurczenia jeansów, a tego raczej każdy chce uniknąć.  

Dodatkowo jeansy najlepiej prać przewrócone na lewą stronę, co pozwoli uchronić je przed utratą koloru. Warto również oddzielić je od innych ubrań. Jako że zaleca się niezbyt częste pranie jeansów, raz na jakiś czas można sobie pozwolić na włączenie osobnego. Przed nastawieniem programu, nie zapomnij o zapięciu wszystkich guzików i opróżnieniu kieszeni.  

Przeczytaj również: Suszysz pranie w mieszkaniu? Specjaliści ostrzegają przed konsekwencjami

Sztywne jeansy po praniu to już przeszłość. Wykorzystaj ten produkt 

Warto również dążyć do tego, aby jak najrzadziej prać jeansy. Zbyt częste osłabia materiał oraz wpływa na blaknięcie koloru. W utrzymaniu czystych jeansów pomaga ich delikatne odświeżenie, takie jak wietrzenie, czyszczenie parą czy nawet zamrożenie. 

Kiedy nadejdzie już czas prania jeansów, warto dodatkowo zadbać o to, aby ich kolor był odświeżony, a materiał przyjemnie miękki. Istnieje domowy sposób, który może temu zaradzić. Jest banalnie prosty, a przy tym skuteczny. Rozwiązanie znajdziesz w swojej kuchennej szafce.  

Jedyne co trzeba zrobić to do komory na płyn do płukania wlać niezastąpiony ocet. Wystarczy odrobina, aby jeansy stały się miękkie i przyjemne w noszeniu, nawet tuż po praniu. Ocet cechuje się właściwością zmiękczającą, a dodatkowo zadziała również na kolor. Jeśli chodzi o jeansy, skutecznie może zastąpić płyn do płukania. Wystarczy wlać odrobinę, a następnie załączyć pralkę na krótki cykl piorący.  

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie