Reklama
Reklama

Czyszczenie kranu nie musi być czasochłonne i męczące. Wypróbuj tę metodę, a będzie lśnił

Dokładne sprzątanie łazienki to nie lada wyzwanie. Na czyszczeniu można spędzić nawet kilka godzin, szczególnie jeśli chcemy zadbać o każdy detal jak m.in. krany. Usunięcie z nich osadu jest naprawdę czasochłonne, a sklepowe specyfiki nie pomagają? Ten domowy sposób zawsze mi się sprawdza.

Osad na baterii umywalkowej jest wyjątkowo nieestetyczny. Przywrócenie go do porządku sprawi, że nie tylko kran będzie wyglądać jak nowy, ale ten zabieg uatrakcyjni całą łazienkę. Zamiast na siłę szorować go przez długi czas, wypróbuj tego domowego specyfiku. Ten sekretny składnik usunie kamień niemalże za jednym pociągnięciem.

Jak często czyścić kran, żeby pozbyć się kamienia?

Regularne czyszczenie kranu to klucz do sukcesu, który pozwoli na skuteczne usuwanie kamienia. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonywanie zabiegu co najmniej raz na tydzień. Ten optymalny czas pozwoli na stałe utrzymanie baterii umywalkowej o nienagannym wyglądzie.

Specyfik, którym będziemy myć kran, nie może być przypadkowy. W pierwszej kolejności zwykle sięgamy po silne środki chemiczne, które kupimy w każdym większym sklepie. Niestety, jest to jeden z najgorszych wyborów. Mogą one stale zniszczyć stal, z której wykonana jest bateria. Po czasie może być ona do wymiany.

Czytaj także: Natrzyj wnętrze pralki tym popularnym kosmetykiem. Będzie lśnić i pachnieć czystością

Domową mieszanka bezpiecznie wyczyścisz kran z kamienia

Jak zawsze, nad sklepowymi, chemicznymi produktami, górują domowe, naturalne mikstury. Nie inaczej będzie w przypadku czyszczenia kranu. Choć proponowany przez nas specyfik jest delikatny, to o wiele szybciej i skuteczniej upora się z uciążliwym kamieniem.

Kran najlepiej wyczyścisz z osadu, używając mieszanki płynu do mycia naczyń i octu. Te dwa składniki łączymy, a następnie nakładamy na zanieczyszczone miejsca. Całość pozostawiamy na kilkanaście minut.

Po tym czasie baterię umywalkową przecieramy za pomocą materiałowej ścierki. Efekty będą od razu widoczne. Osad znika dosłownie za jednym pociągnięciem. Kran czyścimy jeszcze przez chwilę, aby pozbyć się też wszelkich smug czy śladów.

W ostatnim kroku kran przecieramy do sucha drugą, czystą ściereczką. W ten sposób małym nakładem pracy możemy się cieszyć czystą i lśniącą jak lustro armaturą na długi czas.

Zobacz też:

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | sprzątanie