Reklama
Reklama

Natrzyj wnętrze pralki tym popularnym kosmetykiem. Będzie lśnić i pachnieć czystością

Pralka służy do utrzymywania rzeczy w czystości, co nie znaczy, że sama nie wymaga czyszczenia. Jest narażona na ciągłe działanie wilgoci, co może stać się przyczyną pleśni i nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo środki do prania i płukania zostawiają na niej lepki osad, do którego przyczepia się brud. Jest jednak na to sposób. Wystarczy natrzeć wnętrze pralki popularnym i powszechnie dostępnym kosmetykiem.

Dlaczego należy czyścić pralkę?

Podczas prania w bębnie pralki zbierają się włosy, kurz, sierść i resztki detergentów. Z czasem może stać się to powodem nieprzyjemnego zapachu, który unosi się wokół urządzenia. Jednak konsekwencje takiego stanu mogą być dużo większe i bardziej kosztowne.  

Brud zbierający się w bębnie z czasem przenosi się na mechanizmy pralki. Z czasem może wręcz uniemożliwić ich działanie. Konieczna będzie wtedy pomoc specjalisty. Czyszczenie pralki przedłuża jej żywotność i stan naszych ubrań po wypraniu. Warto więc poświęcić na to nieco czasu, by zaoszczędzić w ten sposób na naprawach. Pralkę należy czyścić co najmniej raz w miesiącu.   

Czym wyczyścić pralkę? Sięgnij po ten kosmetyk 

Do czyszczenia pralki zazwyczaj wykorzystujemy ocet. Pozostawia on jednak po sobie nieprzyjemny zapach. Z kolei środki przeznaczone do czyszczenia urządzenia są zwykle dość drogie.  

Wyjściem jest użycie preparatu, który z pewnością masz w domu. Wyczyść pralkę pianką do golenia. Ma ona właściwości zmiękczające i myjące, a to wystarczy, aby usunąć brud. Natrzyj wnętrze bębna pralki pianką do golenia. Pozostaw ją na kilkanaście minut, po czym wytrzyj bęben. Pralka będzie lśniła i pięknie pachniała.  

Czytaj też: Tłuste plamy nie muszą być trudne do usunięcia. Wystarczy, że zastosujesz ten trik

Pianka do golenia wyczyści całą pralkę 

Mycie pralki to nie tylko bęben. Brud zbiera się również na ogumieniu, drzwiczkach i korpusie pralki. Do czyszczenia tych elementów również z powodzeniem wykorzystasz piankę do golenia. Nanieś ją na wilgotną szmatkę i przetrzyj całe urządzenie. Nadmiar pralki zmyj mokrą ściereczką.  

Do tak wyczyszczonej pralki nie wkładaj od razu prania. Nastaw najpierw program płukania, który zmyje z wnętrza bębna wszelkie pozostałości brudu. Łatwo się wypłuczą, bo będą zmiękczone przez piankę do golenia. Dopiero po zakończeniu cyklu możesz normalnie korzystać z pralki. Pamiętaj jednak, by po każdym praniu zostawiać ją na jakiś czas otwartą. To pozwoli wyparować wilgoci z wnętrza urządzenia.

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | sprzątanie