Reklama
Reklama

​Zamiast wypić, wyczyść tym okap. Będzie lśnił, jak nigdy

Okap to jeden z kluczowych elementów w kuchni, o którego wykorzystaniu często zapominamy podczas przygotowania posiłków. Jednak nie tylko pochłania on brzydkie zapachy, ale także nadmiar wilgoci uwalniany podczas gotowania. Sprawdź, jak wyczyścić okap wykorzystując popularny napój dostępny w każdym sklepie.

Ze względu na pracę, jaką wykonuje, okap jest niezwykle mocno narażony na zabrudzenia z tłuszczu. W połączeniu z kurzem tworzy to ciężką do usunięcia mieszankę. Właśnie dlatego warto wykorzystać ten prosty trik.

Nie możesz doczyścić okapu? Wykorzystaj tę tajemniczą broń

Coca-cola jest powszechnie znana jako kultowy napój, jednak od wielu lat po internecie krążą informacje na temat jej walorów... czyszczących. Oczywiście najbardziej znanym i trafiającym do ludzkiej wyobraźni jest jej wykorzystanie jako odrdzewiacz. Warto wykorzystać zawarty w coca-coli kwas fosforowy. Ten składnik idealnie sprawdzi się jako środek do usuwania tłuszczu, który zgromadził się na okapie. W jaki sposób to zrobić?

Sprawdź również: Jak suszyć pranie zimą? Wypróbuj niezawodną metodę babci

Spryskaj zabrudzone miejsca na okapie niewielką ilością coca-coli, a następnie wytrzyj do czysta wilgotną ściereczką. Jeśli chce jeszcze bardziej zwiększyć działanie tego napoju na tłuszcz, możesz przed spryskaniem dodać od niego kilka kropel soku z cytryny bądź szczyptę kwasku cytrynowego. Ten dodatek sprawi, że nasz płyn nie tylko będzie bardziej efektywny, ale również nada blasku i świeżości czyszczonej powierzchni. Po zakończeniu czyszczenia pamiętaj o tym, by dokładnie wyczyścić okap wilgotną ściereczką i pozbyć się resztek cukru z napoju.

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie