Reklama
Reklama

Zamiast płynu do naczyń użyj tych nasion. Zmywanie będzie banalnie proste

Płyn do naczyń nie jest niezbędnym środkiem, aby usunąć brud. Można stosować praktyczny i prosty domowy sposób, używając pewnych nasion. Atutem jest też to, że trik jest niezwykle tani.

Nawet w przypadku osób, które mogą korzystać w domu ze zmywarki, czyszczenie naczyń bywa czasochłonne i problematyczne. Warto również zauważyć, że nie zawsze jest możliwość, żeby umyć całą zastawę czy sztućce za jednym zamachem. Ponadto nie wszystkie naczynia nadają się do mycia w zmywarce. Konieczne jest wtedy ręczne mycie.

Zazwyczaj wybieramy detergenty prosto ze sklepu, niewiele zastanawiając się nad ich składem. Może on zawierać substancje szkodliwe dla naszej skóry, nawet pomimo tego, że dość efektywnie usuwa brud. Kompromisem w takiej sytuacji jest połączenie bezpiecznego składu i skuteczności w walce zanieczyszczeniami. Jest nim domowy środek do mycia naczyń.

Z czego przygotować ekologiczny środek do mycia naczyń?

Bycie "eko" niesie ze sobą wiele korzyści. Dotyczą one nie tylko tego, że przyczyniamy się do ochrony środowiska. Naturalne preparaty pozwalają zaoszczędzić także pieniądze, bo do ich przygotowania wystarczy wykorzystać artykuły dostępne w domu. Jak zrobić ekologiczny płyn do naczyń?

Do przygotowania ekologicznego płynu do naczyń będą potrzebne podstawowe produkty. Przepis również jest wręcz banalnie prosty. W skład naturalnego preparatu wchodzą artykuły takie jak:

  • 500 ml przegotowanej wody,
  • 3 łyżki siemienia lnianego,
  • 1 łyżka goździków,
  • 1 łyżka skrobi kukurydzianej,
  • szklanka płynu do mycia naczyń,
  • 3 łyżki cukru.

Jak sporządzić ekologiczny płyn do mycia naczyń?

Na początku trzeba wsypać siemię lniane oraz goździki do rondelka z wodą i całość zagotować na średnim ogniu – przez około 20 minut. Później mieszankę można odstawić do ostygnięcia, a potem przecedzić przez sitko. Ostatni krok to dodanie łyżki skrobi i wymieszanie całości z płynem do naczyń i cukrem.

Dlaczego ekologiczny płyn do naczyń dobrze działa?

Pierwsze, co rzuca się w oczy w przypadku ekologicznego produktu, to inna konsystencja niż standardowe detergenty ze sklepu. Preparat usuwa także zabrudzenia oraz nadaje im wyjątkowego połysku. Ekologiczny płyn jest również bezpieczny dla skóry. Dlatego to dobra propozycja nie tylko dla osób, które chcą pozbyć się nieczystości z naczyń, ale także nie zaszkodzić swojej skórze.

Zobacz też:

Jeśli poczujesz ten zapach, reaguj. Może oznaczać, że w mieszkaniu są pluskwy

Nie radzisz sobie z mchem na trawniku? Kup ten produkt w za kilka złotych i rozsyp

Przechowuj czosnek tak, jak mój dziadek. Może leżeć długo i się nie psuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie