Reklama
Reklama

Zamiast gotować, wytrzyj nim lustro. Zacieki i smugi znikną w mgnieniu oka

O tym patencie na lśniące szyby i lustra wiedzą nieliczni, a szkoda, bo pozwala zaoszczędzić fortunę na drogich preparatach do sprzątania. Zamiast co miesiąc wydawać pieniądze na chemię w sklepie, wykorzystuj do sprzątania popularne warzywo, bez którego większość Polaków nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu.

Ziemniaki mogą przydać ci się nie tylko w kuchni, jako smaczne i pożywne jedzenie na obiad czy kolację. Nie licząc celów spożywczych, wykorzystasz je również do sprzątania, między innymi jako alternatywę do drogich, przepełnionych niezdrową chemią preparatów do mycia luster i szyb. Na tym jednak wcale nie koniec cennych zastosowań tego warzywa. Po takiej pielęgnacji szklane powierzchnie w twoim domu będą lśnić idealną czystością.

Zamiast gotować, wytrzyj lustro ziemniakiem. Kilka potarć i będzie lśnić

Pomimo tego, że niektórzy mogą uznać to za dziwne, czyszczenie szyb i luster ziemniakiem naprawdę się sprawdza. Zapobiega powstawaniu smug. Możesz również przecierać nim szklane stoliki, okna w samochodzie itp., ponieważ zawarta w warzywach skrobia znacznie ogranicza ich parowanie. Surowego ziemniaka umyj i przetnij na pół, a później po prostu umyj brudną powierzchnię. Im większy będzie kartofel, tym szybciej pójdzie ci pozbywanie się brudu i zacieków. 

Aby efekt był naprawdę dobry, po użyciu warzywa, delikatnie przetrzyj okno miękkim papierem, który usunie nadmiar soku z powierzchni. Na samym końcu wypoleruj szybę miękką ściereczką z mikrofibry albo gazetą. Dzięki temu okno pozostanie czyste i będzie lśniło bardziej niż po standardowym umyciu.

Może cię zainteresować: Ramy okien będą śnieżnobiałe. Wystarczy, że użyjesz tego produktu

Nie tylko do luster i szyb. Jak jeszcze wykorzystać ziemniaka do sprzątania?

Surowe ziemniaki przydadzą ci się nie tylko do mycia luster i szyb. Możesz wykorzystać je również do czyszczenia srebra, miedzi, a nawet skórzanej odzieży. Przede wszystkim jednak sok z tych warzyw rewelacyjnie usuwa rdzę. Aby się o tym przekonać, umyj nim stare, zardzewiałe sztućce i poczekaj kilkanaście godzin. Po tym czasie opłucz je zwykłą wodą i wypoleruj szmatką, a na pewno zauważysz, że ślady korozji są duże mniejsze.

Czytaj również: Umyj prysznic tym produktem z kuchni za 3 zł. Na kabinie nie zostanie żadna smuga

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie