Reklama
Reklama

Zamiast gotować, wytrzyj nim lustro. Zacieki i smugi znikną w mgnieniu oka

O tym patencie na lśniące szyby i lustra wiedzą nieliczni, a szkoda, bo pozwala zaoszczędzić fortunę na drogich preparatach do sprzątania. Zamiast co miesiąc wydawać pieniądze na chemię w sklepie, wykorzystuj do sprzątania popularne warzywo, bez którego większość Polaków nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu.

Ziemniaki mogą przydać ci się nie tylko w kuchni, jako smaczne i pożywne jedzenie na obiad czy kolację. Nie licząc celów spożywczych, wykorzystasz je również do sprzątania, między innymi jako alternatywę do drogich, przepełnionych niezdrową chemią preparatów do mycia luster i szyb. Na tym jednak wcale nie koniec cennych zastosowań tego warzywa. Po takiej pielęgnacji szklane powierzchnie w twoim domu będą lśnić idealną czystością.

Zamiast gotować, wytrzyj lustro ziemniakiem. Kilka potarć i będzie lśnić

Pomimo tego, że niektórzy mogą uznać to za dziwne, czyszczenie szyb i luster ziemniakiem naprawdę się sprawdza. Zapobiega powstawaniu smug. Możesz również przecierać nim szklane stoliki, okna w samochodzie itp., ponieważ zawarta w warzywach skrobia znacznie ogranicza ich parowanie. Surowego ziemniaka umyj i przetnij na pół, a później po prostu umyj brudną powierzchnię. Im większy będzie kartofel, tym szybciej pójdzie ci pozbywanie się brudu i zacieków. 

Aby efekt był naprawdę dobry, po użyciu warzywa, delikatnie przetrzyj okno miękkim papierem, który usunie nadmiar soku z powierzchni. Na samym końcu wypoleruj szybę miękką ściereczką z mikrofibry albo gazetą. Dzięki temu okno pozostanie czyste i będzie lśniło bardziej niż po standardowym umyciu.

Może cię zainteresować: Ramy okien będą śnieżnobiałe. Wystarczy, że użyjesz tego produktu

Nie tylko do luster i szyb. Jak jeszcze wykorzystać ziemniaka do sprzątania?

Surowe ziemniaki przydadzą ci się nie tylko do mycia luster i szyb. Możesz wykorzystać je również do czyszczenia srebra, miedzi, a nawet skórzanej odzieży. Przede wszystkim jednak sok z tych warzyw rewelacyjnie usuwa rdzę. Aby się o tym przekonać, umyj nim stare, zardzewiałe sztućce i poczekaj kilkanaście godzin. Po tym czasie opłucz je zwykłą wodą i wypoleruj szmatką, a na pewno zauważysz, że ślady korozji są duże mniejsze.

Czytaj również: Umyj prysznic tym produktem z kuchni za 3 zł. Na kabinie nie zostanie żadna smuga

Zobacz też:

Ten napar odmładza i wzmacnia organizm. Możesz go pić zamiast herbaty

To najlepsza mąka do ciasta drożdżowego i do pizzy. Wyjdą miękkie i puszyste

Tak szybko wyczyścisz drewniane meble i nie uszkodzisz ich faktury. Wystarczy filiżanka tego napoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie