Reklama
Reklama

Ramy okien będą śnieżnobiałe. Wystarczy, że użyjesz tego produktu

Śnieżnobiałe i czyste ramy okien od razu poprawiają wygląd całego okna. Domywanie ich często może być jednak wyzwaniem. Najciężej jest pozbyć się nieestetycznych, żółtych przebarwień. Wybór produktów do czyszczenia nie może być tu przypadkowy. Wypróbuj ten fryzjerski sposób, a pozbędziesz się zażółceń na dobre.

Żółte plamy i przebarwienia na ramach okiennych sprawiają, że nawet najczystsze okno wygląda niedbale. Starając się je usunąć, najczęściej sięgamy po mocne środki chemiczne. Popularnym wyborem są przede wszystkim produkty wybielające.

Niestety, takie specyfiki jedynie pogarszają sprawę. Prowadzą one do trwałych uszkodzeń ram okiennych i zwiększają intensywność zażółceń. Czym więc je skutecznie doczyścić?

Fryzjerski kosmetyk usunie żółte odbarwienia

Z żółtymi plamami na ramach okien najlepiej poradzi sobie woda utleniona w kremie z 12 proc. nadtlenkiem wodoru. Produkt standardowo używany jest przez fryzjerów do rozjaśniania włosów. A zatem tak samo pomoże rozjaśnić przebarwienia.

Przed rozpoczęciem procesu warto pod oknem rozłożyć folie lub gazety. Warstwa będzie chronić m.in. parapet przed ewentualnymi zabrudzeniami środkiem, który mógłby go odbarwić, a tym samym trwale uszkodzić.

Wodę utlenioną rozprowadzamy za pomocą pędzelka po ramie okna, a na to układamy folię spożywczą. Tak przygotowaną całość pozostawiamy na 24 godziny. Po tym czasie folię ściągamy, a samą ramę przemywamy wilgotną szmatką.

Po tym zabiegu ramy będą śnieżnobiałe jak nigdy wcześniej. To za sprawą wody utlenionej, która wniknęła w głąb ich struktury, co pozwoliło na skuteczne rozjaśnienie plam.

Czytaj także: Denerwują cię zaparowane okna? Posmaruj je tym, a problem zniknie

Czym myć ramy okienne podczas sprzątania?

Ramy okienne powinny być czyszczone przy każdym myciu okien. Zabieg można jednak wykonywać także częściej. Dzięki temu same szyby będą sprawiały wrażenie czystszych i schludniejszych między myciami.

Najlepsze do mycia ram okien będą domowe, łagodne mieszanki. Będą one bezpieczne dla plastikowej konstrukcji, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Warto więc użyć połączenia octu z wodą w proporcji 1:1.

Nasączamy nią bawełnianą ściereczkę i przemywamy ramy. Następnie całość przecieramy do sucha. Taki środek z octem dokładnie wyczyści zabrudzenia, a dodatkowo może zniwelować widoczność zżółknięć na ramach.

Istotne jest, aby przy myciu ram okiennych unikać ostrych narzędzi, które mogą m.in. zwiększyć problem żółtych odbarwień. Dodatkowo trwale uszkodzą plastikową strukturę. Do czyszczenia nie używajmy również silnych środków chemicznych.

Zobacz też:

Ten napar odmładza i wzmacnia organizm. Możesz go pić zamiast herbaty

To najlepsza mąka do ciasta drożdżowego i do pizzy. Wyjdą miękkie i puszyste

Tak szybko wyczyścisz drewniane meble i nie uszkodzisz ich faktury. Wystarczy filiżanka tego napoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie