Reklama
Reklama

Wystarczy kilka kropel, a pająki wyniosą się z domu na zawsze

Pająki w domu jesienią mogą pojawić się, nawet jeśli jesteśmy maniakami czystości. W październiku temperatura na zewnątrz mocno spada, a stawonogi zaczynają szukać suchego i ciepłego miejsca, aby schronić się przed zimnem. Masowo wchodzą więc do naszych mieszkań przez szczeliny, kanalizację, otwarte drzwi i okna. Na szczęście istnieją trzy proste domowe sposoby, aby szybko pozbyć się nieproszonych gości.

Jesienią możemy odnieść wrażenie, że pająki przedostają się do naszych mieszkań przez każdą możliwą szczelinę. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo w październiku temperatura na zewnątrz przestaje być przyjemna. Popularne stawonogi do domów przyciąga pożywienie i fakt, że jest to ciepłe miejsce, w którym mogą się ogrzać. 

Chętnie goszczą więc nie tylko tam, gdzie panuje chaos i nieporządek. Pająki w domach czystych i zadbanych również nie są rzadkością. Niestety ich widok nie jest przyjemny, dlatego warto znać trzy proste domowe sposoby na pająki, których regularne stosowanie pomoże nam wypędzić z lokum nieproszonych gości. 

Sprawdź: Po prostu rozsyp ją w ogrodzie. Funkie odżyją, a ślimaki znikną raz dwa!

Jak pozbyć się pająków z domu? Wystarczy woda i olejek miętowy

Pierwszy sposób na pająki polega na wykorzystaniu właściwości olejku miętowego, którego zapach skutecznie odstrasza pająki. Możemy wkropić jego kilka kropel do świeczki albo odświeżacza powietrza. 

TikTokerka @ola.eksner uważa jednak, że najlepiej po prostu dodać olejek miętowy do wody. Następnie musimy spryskać nim ramy okienne, drzwi, odpływy oraz wszystkie inne miejsca, przez które lubią się przedostawać pająki do domu. 

Może cię zainteresować: Ustaw to pod stołem, a mrówki już nigdy nie dobiorą się do jedzenia

Inne domowe sposoby na pająki. Warto mieć pod ręką cynamon i pomarańczę

Istnieją również inne domowe sposoby, aby pozbyć się pająków z domu. Możemy np. umyć podłogę, wkrapiając kilka kropli olejku pomarańczowego do wiadra z wodą. Dzięki temu mieszkanie będzie bardzo ładnie pachnieć, a ośmionożni nieproszeni goście nie będą często nas odwiedzać. 

Możemy również ułożyć kilka lasek cynamonu w szafkach, na parapecie i obok drzwi wejściowych. To powinno zniechęcić pająki do wchodzenia do naszych domów. 

Zobacz też:

Rozłóż folię aluminiową na parapecie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Dodaj jedną tabletkę do porannej kawy. Szybko usuniesz toksyny z organizmu

Po remoncie został ci styropian? Sprawdź, gdzie należy go wyrzucić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki