Reklama
Reklama

Jesienią obficie rozsyp na parapecie. Kosztuje tylko 4 zł, a to najlepszy sposób na pająki

Pająki pojawiają się w naszych domach przez cały rok. Jesienią najczęściej zjawiają się u nas nie tylko poszukiwaniu pożywienia, ale również miejsca, w którym mogłyby schronić się przed zimnem. Ich widok może przyprawić niektórych o palpitacje serca, ale na szczęście istnieje prosty domowy sposób na pająki, który pozwala pozbyć się ich na długi czas. Wystarczy, że rozsypiemy tę popularną przyprawę przy oknach.

Pająki w domu nie muszą świadczyć o zaniedbaniach w sprzątaniu. Szczególnie we wrześniu, gdy temperatura spada, a zwierzęta masowo wyruszają na poszukiwanie suchego i ciepłego schronienia przed zimnem. Teoretycznie ich obecność nam nie zagraża, ale częste wizyty tych stawonogów w mieszkaniu nie należą do najprzyjemniejszych. 

Pomimo tego, że pająki żywią się innymi robakami, już sam ich widok może nas przyprawić o palpitacje serca. Na szczęście jest metoda na to, aby w okresie jesienno-zimowym, te niewielkie zwierzęta rzadziej nas odwiedzały. Musimy jedynie wypróbować stary domowy sposób na pająki

Sprawdź: Lamblie, toksyny i jaja pająków. Co tak naprawdę skrywają końcówki bananów?

Ten domowy sposób na pająki jest genialny. Wystarczy rozsypać go przy oknach

Nasze babcie dobrze wiedziały, jak pozbyć się pająków. Rozsypywały popularną przyprawę przy oknach i drzwiach, aby stawonogi omijały ich mieszkania szerokim łukiem. 

Tym skutecznym sposobem na pająki jest oczywiście cynamonJego charakterystyczny korzenny zapach jest nie do zniesienia do pająków. Dlatego, by zniechęcić zwierzęta do wizyty w naszych domach, musimy jedynie rozsypać odrobinę tego proszku na parapecie, przy drzwiach wejściowych i balkonowych. Tylko tyle i aż tyle.

Więcej podobnych: Wystarczy 1 kosmetyk, aby pozbyć się myszy z domu. Na pewno masz go w łazience

Nie tylko cynamon. Jak pozbyć się pająków innymi sposobami?

Domowe sposoby na pająki to jednak nie tylko cynamon. Jeżeli nie mamy pod ręką popularnej przyprawy, a nie chcemy wydawać pieniędzy na okienną moskitierę, to możemy również spróbować odstraszyć pajęczaki innymi metodami. 

Jak pozbyć się pająków, jeśli nie cynamonem? Jesienią możemy do tego wykorzystać kasztany i żołędzie, których zapach również nie jest lubiany przez te zwierzęta. Wysypujemy je albo umieszczamy w wiklinowym koszyku, który stojąc na parapecie lub balkonie, jest też dla nich piękną ozdobą. 

  • Sok z cytryny na pająki

Aby zwalczyć pająki, które zalęgły się już w mieszkaniu, możemy sięgnąć również po sok z cytryny. Rozcieńczamy go z wodą w proporcjach 1:2 i spryskujemy wszystkie ciemne kąty i zakamarki, w których zalęgły się stawonogi. Zapobiegawczo możemy też wysmarować klatki wentylacyjne, parapet, ramy okienne lub drzwi. 

Czytaj również: "Kolorowe tarantule" wykluły się na polskich łąkach. Lasy Państwowe ostrzegają przed ukąszeniem

  • Mięta na pająki 

Pająki nie znoszą zapachu mięty, więc możemy ustawić donicę z tą rośliną na parapecie, albo przygotować odstraszającą miksturę. Aby ją zrobić, wystarczy zmieszać 15 kropli olejku miętowego i 500 ml wody. Roztwór wlewamy do spryskiwacza i  spryskujemy wszystkie miejsca, przez które do naszego mieszkania mogą przedostawać się stawonogi.

Zobacz też:

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

Wrzucaj do pralki raz w miesiącu. Zapomnisz o wielu problemach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki