Reklama
Reklama

Ustaw to pod stołem, a mrówki już nigdy nie dobiorą się do jedzenia

Mrówki wyglądają niewinnie, jednak latem psują nam rodzinne pikniki, grille czy obiady na świeżym powietrzu. I to nie tylko dlatego, że niektóre gatunki mogą nas boleśnie ukąsić. Gdy owady wyczują jedzenie, najprawdopodobniej będą próbowały dostać się do niego po stole. Na szczęście istnieje prosty trik, aby temu zapobiec. Jak pozbyć się mrówek z altany szybko i skutecznie? To najlepszy, darmowy i w pełni ekologiczny sposób!

  • Mrówki to niewielkie owady z rzędu błonkówek, które powszechnie występują w polskich ogrodach. Żywią się praktycznie wszystkim, dlatego latem nie stronią od "ludzkiego jedzenia", którym delektujemy się na świeżym powietrzu. 
  • Jeżeli na stole w altanie postawimy pieczywo lub słodkie owoce, możemy być pewni, że prędzej czy później dorwą się do nich mrówki. Małe szkodniki często atakują jedzenie chmarami, przez co mogą zepsuć nam rodzinny piknik lub grilla. 
  • Na szczęście istnieje pewien banalny domowy sposób na mrówki w ogrodzie. Jest darmowy i ekologiczny, a po jego zastosowaniu szkodniki już nigdy nie dorwą się do posiłków. 

Jak pozbyć się mrówek szybko i skutecznie? Ustaw pod stołem, a nie dobiorą się do jedzenia

Latem mrówki mogą nam skutecznie uprzykrzyć życie. Zwłaszcza jeśli lubimy organizować rodzinne grille, pikniki, przyjęcia i obiady w plenerze. Zapach ludzkiego jedzenia przyciąga owady niczym magnes. Na szczęście istnieje domowy sposób na mrówki w ogrodzie. Po jego zastosowaniu szkodniki już nigdy nie zakosztują naszych smakołyków. 

Jak pozbyć się mrówek szybko i skutecznie? Powinniśmy przygotować cztery średniej wielkości podstawki z wodą i na każdej z nich postawić jedną nogę stołu. Dzięki temu mebel będzie bardziej stabilny, a my odetniemy owadom drogę do jedzenia. A mrówki, które będą chciały wejść na stół, najprawdopodobniej po prostu się utopią.

3 inne domowe sposoby na mrówki. Te babcine triki są genialne

Jedno mrowisko w ogrodzie to jeszcze nie tragedia. Jednak gdy owady namnożyły się do tego stopnia, że nie możemy nawet spokojnie wyłożyć się na leżaku, powinniśmy pojąć szybkie działania. Prawie każdy słyszał o zastosowaniu fusów z kawy, ale my przedstawiamy 3 inne domowe triki, jak pozbyć się mrówek:

  • Cynamon na mrówki 

Cynamon na mrówki działa podobnie jak fusy po kawie. Aromatyczną przyprawę wystarczy posypać miejsca, w których najczęściej spotykamy szkodniki np. przy leżaku czy wokół stołu. Intensywny zapach cynamonu to skuteczny sposób na mrówki. 

  • Majeranek na mrówki

Nie mamy akurat w domu cynamonu? Nic nie szkodzi, bo równie dobrze na mrówki podziała rozsypanie majeranku, który także charakteryzuje się intensywnym aromatem. Roślinę warto także zasadzić w doniczkach i ustawić na stole podczas rodzinnego grilla. Wtedy owady na pewno nie zbliżą się do jedzenia.

  • Goździki na mrówki

Ostatni sprytny sposób, jak pozbyć się mrówek polega na wykorzystaniu do tego celu goździków. Powinniśmy sięgnąć po olejek z tej rośliny i zmieszać go z wodą w proporcjach 1:1. Później musimy przelać go do atomizera i popsikać obszar wokół stołu z jedzeniem.

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki